Yeni YouTube algoritma güncellemesi yayınlandı

Yeni YouTube algoritma güncellemesi yayınlandı

Kısa süre içerisinde YouTube algoritma güncellemesi başlattığını ve içerik oluşturucularının bundan habersiz olduğu ortaya çıktı.

YouTube, Ocak 2019’da Tüm Ek Açıklamaları Kaldırıyor

Bir YouTube ajansı tarafından yapılan haberlere göre YouTube kaliteli çocuk içeriklerinin görünürlüğü üzerine daha da düşeceğini ve bu içerikleri artırmak için algoritmasını Temmuz ayı içerisinde güncelledi. Bu güncelleme sonunda bir çok kanal izleyici rakamında artış yaşarken bir diğer kanal izleyici sayısında düşüş yaşadı.  Bu algoritma güncellemesiyle birlikte çocuklar için içerik üretenler daha da ön planda kalacak.

YouTube Temmuz ayında neleri değiştirdi?

YouTube tarafından yapılan son güncellemede değişiklik yapıldığı kabul edildi. Bu algoritma güncellemesi “İnsanların YouTube’da izlemek istediklerini bulmalarını kolaylaştırmak için her yıl yüzlerce değişiklik yapıyoruz. Son zamanlarda, kullanıcıların kaliteli aile içeriği bulma yeteneğini geliştiren bir değişiklik yaptık.” açıklamasıyla doğrulandı.

YouTube Temmuz ayında getirmiş olduğu bu güncelleme ile ne kadar mantıklı hareketler yapmaya çalışsa da bu algoritma güncellemesini içerik oluşturucularıyla paylaşmayarak büyük bir hata yaptı. Çocuklar için içerik üreten YouTube kanalları izleyicilerde büyük bir düşüş yaşarken bu algoritmayı fark etmeden takip eden kanallarda büyük artış yaşadı.

Bu algoritma ile içerik oluşturucular artık çocuklar için içerik üretmeye devam edip etmeyecekleri tartışılıyor, çünkü bu algoritma ile kaybedilen izleyiciler geri dönmüyor.

YouTube Algoritma Güncellemesi

İçerik oluşturan kanallar değişikliklerin neden yapıldığı ve bu güncellemenin üstesinden nasıl geleceği konusunda büyük bir kayıp yaşıyor. Konu hakkında açık olan tek nokta çocuklara yönelik videoların bu güncellemeyle birlikte kesinlikle etkilendiği.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.