Yandex Webmaster Site Ekleme

Yandex Webmaster Site Ekleme

Yandex site ekleme işlemini hızlıca yapmanın tüm detayları bu blogda! Web sitesi sahibi olanlar için Yandex, en profesyonel ve kaliteli hizmeti sunmaktadır. Bir takım araçlar sayesinde site sahipleri sahip oldukları web sitelerini kolay bir şekilde yönetmekte ve hızlıca analiz etmektedir. Bu hizmeti Yandex’te sunduğundan dolayı, web sitesi yönetimi için Yandex’in kullanımı büyük bir hızla artmaya devam ediyor. Kolay kullanıma ve basit arayüze sahip olan Yandex, sayfalarda yapmış olduğu yenilikler ve komple tasarım sayesinde kullanıcıların işini biraz zorlaştırmıştır.

Bu nedenle Yandex’te Türkçe dil desteği ne yazık ki yok ve bu nedenden dolayı yeni web site sahibi olan kişilerin Yandex’e nasıl ekleme yapacakları konusunda kafaları karışmıştır. Yandex webmaster ile siteleri eklemek isteyenler ister eski arayüzü isterlerse yeni arayüzü kullanarak ekleme yapabilirler. Fakat bunun için Yandex hesabının bulunması gerekiyor. Yandex hesabı olmayanlar ne yazık ki web sitesi ekleme işlemini yapamadıklarından dolayı, kendilerine yeni bir Yandex hesabı oluşturmak zorundadırlar.

Site Ekleme İşlemleri

Rus kaynaklı ve oldukça popüler
bir arama motoru olan Yandex sayesinde artık insanlar Google yerine Yandex
kullanarak web sitelerini ekleyebiliyor. Bu yüzden Yandex kayıt işlemlerini yapan kişiler basit adımlarla web sitelerini
ekleyerek sorunsuz bir şekilde yönetmektedir. Yandex site ekleme işlemleri sırasıyla
şöyledir:

  • Yandex için webmaster hesabı açma
  • Hesap açma işleminden sonra doğrulama kodunu girme
  • Kod girildikten sonra bulunan site haritası Yandex’e
    gönderilmeli

Oldukça kolay bir yöntem olan site ekleme işlemleri sayesinde artık sitenizi istediğiniz zaman yönetebilir ve gerekli işlemleri rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Yandex, güvenilir bir arama motoru olduğu için video, harita, e-posta gibi birçok aranan araçlara sahiptir. Böylece kullanıcılar Yandex sayesinde sitelerinin  aranma sayılarını üst sıralara yükseltmektedir.

Yandex Doğrulama Kodu Ne İşe Yarar?

Web sitesi olan kişiler, Yandex’e
site ekleme işlemlerini yaparken doğrulama koduyla karşılaşırlar. Karşılaşılan
doğrulama kodunun amacı; sitenin gerçek sahibinin biz olup olmadığını
doğrulamaktadır. Standart işlem haline gelen doğrulama kodu her yerde güvenlik
açısından karşımıza çıkmaktadır. Yandex
site ekleme
yaparken karşılaşılan doğrulama kodunun genel olarak 4 yöntemi
bulunuyor. Bu yöntemler arasında;

  • Meta tag
  • HTML file
  • DNS record
  • Whois

Yöntemleri bulunuyor. Doğrulama
kodu arasında sıkça kullanılan yöntem olan Html file sayesinde istenilen
dosyalar bilgisayara güvenle indirilmektedir. Böylece site sahipleri
istedikleri zaman ihtiyaç durumunda dosya indirme işlemlerini kolay bir şekilde
yaparak işlemlerini tamamlamaktadır.

Yandex Webmaster Motorunun Avantajları Nelerdir?

Sitelerini sorunsuz bir şekilde indekslemek ve SEO çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütmek isteyenler için vazgeçilmez olan Yandex motoru, kullanıcılarına avantajlı hizmetler sunmaktadır. Yandex site ekle hizmeti sayesinde web site sahibi olanlar detaylı bilgileri edindikten sonra sitelerini zaman kaybetmeden ekleyebiliyor. Her açıdan oldukça yararlı olan Yandex webmaster motoru kullanıcısına avantajlı hizmetler sunmaktadır. Sunulan avantajlar arasında ilk olarak meydana gelen hataların öğrenilmesi yer alıyor.

Daha sonra sayfalara bağlantı ekleyebilme, siteleri virüsten koruma, kullanıcıların arama yaparken hangi sorguyla geldiklerini öğrenme gibi birçok avantaj bulunuyor. Yandex arama motorunun sunmuş olduğu avantajlar sayesinde artık site sahibi olanlar sitelerini Webmaster Tools’a güvenle ekleyebiliyor. Yandex webmaster toolls sayesinde site sahipleri sitelerinin trafiğinin izleyebilme, harita ekleme, siteleri optimize etme, yönetici araçlarını kontrol edebilme, sayfaları yönetme gibi birçok işlemleri yapmaktadır. Oldukça avantajlı bir hizmet olan Yandex site ekleme hizmeti sayesinde, Yandex’in kullanımı her geçen gün artmakta ve site sahiplerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

moondiggy SEO hizmetleri ile sitenizi Google’da yükseltin!

Yandex Webmaster Nedir?

Yandex Webmsater, sitenizin nasıl dizinlendiği hakkında sizlere bilgi veren bir hizmettir. Sitenizin düzenlenmesini sağlamanızı ve arama sonuçlarında ki görünülürlüğünüzü iyileştirmenizi sağlar.

Yandex Webmaster Ücretli mi?

Yandex Webmaster tamamen ücretsiz hizmet sunan bir servistir. Hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan, siteniz hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Yandex Webmaster’a Websitesi Nasıl Eklenir?

Yandex Webmaster’a site ekleyebilmek için ilk olarak sitenin sahibi olduğunuzu yandex’e inandırmak zorundasınız. Daha sonra neler yapmanız gerektiği hakkında yukarıda ki blog yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

SEO hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.