Yabancı sitelerden gelen bağlantılar her zaman spam değildir

Yabancı sitelerden gelen bağlantılar her zaman spam değildir

Google ekibinden John Mueller geçtiğimiz günlerde Yabancı sitelerden gelen bağlantılar her zaman spam değildir açıklaması yaptı.

Google: Kötü Amaçlı Bağlantılar (Spam Backlink) için Endişelenmeyin

Twitter’da bir SEO uzmanı tarafından sorulan soru bir çok internet sitesi sahibinin akıllarında soru kalmasını sağladı, İşte o tweetlenen soru:

“Bazı ingilizce olmayan web sitelerinden bazı dofollow linkleri aldım. Sitelerimin ilk dili ingilizce. Eşyalarımı nasıl bulduklarını ve bağlantılarını nasıl aldıkları hakkında hiçbir fikrim yok… “Bu bağlantılar konusunda rahatsız olmalı mıyım? Düzgün bir bağlantı profiline sahipler.”

Bu tweet’in ardından Mueller tweet sahibine diğer dillerden gelen bağlantıların doğal olarak zararlı olmadığını şu tweetle belirtti:

Dış kaynaklardan gelen farklı bağlantılar yapılan izlenimlere göre yanlış anlaşılabiliyor. Mueller tarafından atılan tweetlerin bazı cevaplarında bir kişi bağlantıların spam olduğunu anlatırken bir diğer kişi de diğer bağlantıların her zaman diğer dillerdeki sitelerden gelen bağlantılarını reddettiğini söylüyor.

Yabancı sitelerden gelen bağlantılar zararlı mıdır?

İngilizce veya Türkçe sitelerin dışında gelecek tüm bağlantıları kaldırmak, alakası olmayan geri bağlantıları da kaldırmak için hızlı ve basit bir kısayol olarak görülebilir. Fakat bununla ilgili sorun bu süreçte bazı iyi bağları kaybediyor olmamız olabilir. İngilizce web siteleriyle aynı alanı paylaşan bir çok kişi Türkçe ve İngilizce dışındaki dillerde pek çok kaliteli siteler de gelmesi.

Gelen bağlantılar konseptle alakalı ve ana dilin Türkçe olması sonucunda kaldırılması yarar değil kayıp yaşatabilir. Her zaman bir disavow dosyası göndermeden önce yapılması gereken bir ön kontrol yapmalı ve zararlı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.