WordPress ile sıfırdan tema yazanlar için oldukça basit bir durum.Ancak bir tema yükleyip onu editlemek isteyen ya da bir yerlerini kendince değiştirip istediği görünümü elde etmek isteyenler için biraz zor. Aslında bir satır kod ile hallediliyor. Benim karşılaştığım yer zamanında yaptığım bir siteyi editlerken karşıma çıktı. Anasayfada content-excerpt bölümünde yorum sayısı gösterilmiyordu ve codex wordpress sitesine gidip araştırdım ve bir şeyler buldum.  Eğer kendiniz araştırarak bir şeyleri yaparsanız daha kalıcı olur 😀 Şimdi o bir satırlık kodu vereyim. WordPress Yorum Sayısını Göstermek için aşağıda göreceğiniz üzere iki yol var.

Eğer yorum sayısını normal rakam halinde yazacaksanız yani link vermeyecekseniz aşağıdaki kod işinizi görür ;

<?php comments_number( 'yorum yok', '1 yorum ', '% yorum' ); ?>

Şayet yorum sayısını gösterirken aynı zamanda yazı detayına link de verecekseniz aşağıdaki kod daha kullanışlı olabilir  ;

<?php comments_popup_link(__('0'), __('1'), __('%'), '', __('Yorumlara kapalı')); ?>

Unutmayın ki , aradığınız her şey wordpress in kendi sitesinde yer almakta. Bir şekilde bu kodlar bir araya gelip bir web sitesini oluşturuyor. Platform sizin için sıfırdan tema yazabileceğiniz  bütün kodları codex bölümünde barındırmakta. WordPress yorum sayısını göstermek bu kadardı.