Google Webmaster Tools ile Eski İçeriklerinizi Optimize Edin. Çoğu birey, mevcut yayınları optimize etmenin değerini göz ardı eder; doğrusu hangi yayınların sıralamanın potansiyeline sahip olduğunu ve hangi anahtar kelimelerde iyi sipariş verme aldığını gördüğümüz için oldukça iyi bir fırsattır. Daha önce eski blog yayınlarını nasıl geri dönüştüreceklerini ve iyileştirme konusunda yazdık. Bu makalede, bu metodolojiyi nasıl yürütmeniz gerektiğini ve organik trafiği arttırabileceğiniz bazı ipuçlarını vereceğiz.

WordPress SEO İpuçları: Trafik Arttırmak İçin Eski Blog Yazınızı Yeniden Optimize Edin

Google Webmaster Tools ile Eski İçeriklerinizi Optimize Edin

Ilk Olarak, Google Search Console ’a gidin . Aşağıda yer alan, Search Traffic > Search Analytics tıklayın.

Tıklamalar, Gösterim, TO ve Konum tümünün işaretli olduğundan belli olun. Ardından, sayfalar için sıralamayı tıklayın.

Bu, istatistiklerin yanı sıra bir sayfa listesi görüntüler. Listeyi belirlemek için sol daha alçak köşedeki İndir düğmesini tıklayın ve bir elektronik tablo düzenleyicisine yükleyin.

Bu noktada, iki seçeneğiniz var.

Seçenek 1 – Tüm yayınları optimize edin.
Seçenek 2 – Yalnızca size en büyük kazancı sağlayacak yayınlara odaklanın.

Bu değin çok mesajınız yoksa, 1. seçenek en iyisi olabilir.

Oysa, çoğu insanın bereketli çalışması gibi bir alıştırma istiyorsanız, size paranızın karşılığını en yüksek seviyede bulacak olan yayınları vermek için kullanabileceğiniz, yüksek ayarlanabilir bazı ölçütler vereceğiz.

Bu ölçütler:

% 1 ’den düşük bir Tıklama Oranı. Bir ‘yüksek ’ gösterim oranı (yüksek olduğunuzu düşündüğünüz şey blogunuza / trafiğe bağlıdır). 1 ile 30 arası bir sıralamalarda bulunan içerikler.

Bu kriterleri seçtik çünkü içeriğin hacmi olan, görülen bir şey için sıralandığını, fakat bir nedenle veya başka bir şey yeterince tıklanmadığını göstermektedir. Teorik olarak, sıralamada yukarı içten ilerletebilir ve başlığın / açıklamanın, kullanıcının ne aradığına daha alakalı olacak şekilde optimize ederek, daha artı tıklama üretebiliriz.

Niyet yayınlarınız var, bu nedenle her yayınlama için hangi anahtar kelimeleri hedeflemeniz gerektiğini öğrenelim.

Bütün yayınlarınızın bulunduğu benzer ekranda Google Search Console ’a dönün ve optimize etmek istediğiniz bir yayınlama bulun. Not: daha artı uygulamak için daha aşağı kısmına gidip netice sayısını artırmanız gerekebilir.

Yayını tıklayın ve peşinde Sayfalar ile Sorgular arasında ayarları yapın.

Acilen, en fazla gösterim alan anahtar kelime sorgularının en üstünde yer alması için gösterimlere kadar sıralayın.

Optimizasyon için olgunlaşmış blog yayınları listenizi oluşturduktan daha sonra, bunları güncelleme işlemine başlayabilirsiniz.

Eğer kendinizi deneyimsiz ya da orta seviye olarak görüyorsanız bu noktada Yoast eklentisini öneririm.

Yoast kullanarak:

Alt metinli resimler ekleme. Dilbilgisi ve tarz sorunlarını ayar. Daha artı kategori, etiket ya da daha aşağı başlık ekleme. Daha paylaşılabilir multimedya içeriği sunma. Daha iyi okunabilirlik sağlamak için birkaç parçayı ya da makalenin tamamını tekrar düzenleyin ve her yerde adlandırma.

gibi işlemleri tamamlayın.