WordPress sitenizde bir güncelleme yapıyorken alacağınız hatadır.Benim karşılaştığım sorun wordpress kendi sürümünü güncellerken ortaya çıkmıştı.Hatanın gerçek adı “Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.” olarak çıkabilir.Bu sorunu ki farklı şekilde çözebilirsiniz. 2 yöntem de sizi tatmin etmezse wordpress tekrar kurarsanız çözüme kavuşacaksınız.

1.Yöntem

Ana dizinde wp-admin klasörünü açın ve içinde .maintance isimli bir dosya göreceksiniz.Bu dosyayı silin.

2. Yöntem

İkinci yöntem olarak wp-content klasörü içindeki upgrade dosyasını siliniz.

3. Yöntem

Bütün bunlar ile çözüme kavuşamazsanız daha kolay bir yöntem geliyor. WordPress’in sitesinden son sürümünü indirin ve kurun. Artık sorunu çözmüş olacaksınız. Kurulum bittikten sonra veritabanının güncelleneceğine dair bir mesaj alırsanız evet diyin tamamdır.

Ufak bir uyarı verecek olursam eğer : bu işlemlerin öncesinde bir yedekleme yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Bunu ihmal etmezseniz “Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute” sorunu ortadan kalkacaktır.

WordPress sitenizde yaşayabileceğiniz sorunlardan birisiydi.Birçok güncelleme ve yeniliğe rağmen böyle sorunların yaşanması garip ancak genelde kurulu dosyaları yenilemek çözüm olabiliyor. Birçok sorunu çözmek için güncel sürümü yüklemek yeterli oluyor. WordPress hazır bir sistem ve sürekli güncellemeler yapılmakta.Forumları , blog sayfalarını takip ederek sorunlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.Zaten buradan bende yaşadığım sorunları bir bir paylaşmaktayım. İyi çalışmalar.