Ticimax SEO ayarları nasıl yapılır?

Ticimax SEO ayarları nasıl yapılır?

SEO’nuzu geliştirmek istiyor ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Ticimax mağazanız için SEO Ayarları yaparak satışlarınızı artırabilirsiniz.

Bir sanal mağazanız var ve SEO için optimizasyon çalışmaları yapmadıysanız potansiyel müşterilerinizi kaçırıyorsunuz demektir. Sizlere Ticimax SEO’nuzu geliştirmek ve daha fazla müşteri kazanmanızı sağlayacak nihai Ticimax SEO kılavuzu oluşturduk. başlamadan önce, temel bilgileri kavrayalım.

Ticimax Nedir?

Ticimax en popüler yönüyle bir e-ticaret alt yapısı diyebiliriz. Yerel mağazalarınızı hazır bir alt yapıyla belirli bir ücret karşılığında sanal mağazaya taşıyan Ticimax, internet üzerinden ürünlerinizin daha fazla insana ulaşmasını ve daha fazla satış yapmanızı internet sitesi sayesinde sağlayabilir.

Ticimax SEO Dostu mu?

Ticimax standart olarak SEO dostu bir cmsdir. Kendisi standart bir uyuma sahip ve SEO için gerekli bütün ihtiyacınız karşılıyor. Ancak Ticimax SEO Ayarları yapılarak bu daha iyi bir hal alabilir. SEO, tek seferlik bir süreç olmadığından dolayı arama motoru trafiğinizi istikrarlı bir şekilde görmek, sürdürmek sizin elinizde, şimdi merak edilen SEO Ayarlarının nasıl yapıldığını anlatalım.

5 E-Ticaret SEO Hatası ve Çözümleri

SEO uyumlu ürün başlıkları

Ticimax sitenizde SEO tarafında yapabileceğini en önemli ayarlardan birisi de SEO dostu ürün başlıkları hazırlamaktır. Hazırlayacağınız ürün başlıkları tarayıcınızın başlık çubuğunda gözükürken aynı esnada arama motorları tarafından bu başlıkla listelenir.

SEO uyumlu ürün başlığı

Ürün düzenleme veya ekleme sayfasında bulunan Arama Motoru Bilgileri>SEO Title kısmından ürünün arama motorlarında nasıl gözükeceğini düzenleyebilirsiniz. Buradaki başlık seçimlerinde sıkıcı ve bilgi içermeyen başlıklar kullanmamalısınız. Ayrıca başlık arasına anahtar kelimeleri sıkıştırmanız tıklanma oranınızı da artırabilir

Örnek Eski Başlık: Erkek Deri Cüzdanı

Örnek Yeni Başlık: Erkekler için Bi-Fold Kahverengi Deri Cüzdan – MARKA

SEO uyumlu ürün açıklamaları ekleyin

Meta Description SEO’ya direkt katkı etmese de arama sonuçlarında görüntüleneceği için tıklanma oranınızı artırmanızda fayda edebilir. Ürün düzenleme veya ekleme sayfasında bulunan Arama Motoru Bilgileri>SEO Description kısmından arama motorlarında ürün açıklamalarınızın nasıl gözükeceğini düzenleyebilirsiniz. Buraya gireceğiniz açıklama web sitenizde görüntülenmeyecek, sadece kullanıcıları ürününe tıklatması ve görüntülemesi için tatminkar bir yazı olması yeterli. Ürün başlıklarında olduğu gibi hedef anahtar kelimenizi buraya da eklemeyi unutmayın.

Ürün bağlantılarını seo uyumlu hale getirin

Genel Özellikler> Ürün Adresi kısmından düzenleyebileceğiniz ürün bağlantılarını sadece ürün bilgisi içeren kısa url’ler ile özelleştirin. Türkçe karakter giremeyeceğiniz bu alana yukarıdaki verdiğimiz deri cüzdandan örnek verecek olursak:

Örnek URL: site.com/kahverengi-deri-cuzdan

Ticimax ürün bağlantısı

Ürün görselleri için alternatif metin ekleyin

Birçok müşteri aradığı ürünü hızlı bir şekilde bulmak için görüntü arama yöntemini tercih ediyor. Google’da web site sahiplerine yardımcı olmak için resim arama sonuçlarında Görüntüden siteye hızlı erişim için kolaylık sağlar. Ticimax’de görsellere alternatif metin nasıl mı eklenir?

Ticimax görselle

Ürün ekleme veya düzenleme ekranındaki sağ üstte bulunan ürün görseli ekleme sayfasından alt metni eklemek istediğiniz görsele tıklayarak bu alana ulaşabilirsiniz.

Ürün metni girin

Ürün açıklamaları genellikle kısa tutulur ancak iyi hazırlanmış ve arama motoru dostu olan açıklamalar her zaman sizi daha önde tutar. Kullanıcılara bilgi veren ve anahtar kelimelerinizin içerdiği ortalama uzunluktaki metinler kullanmayı deneyin. Ürünlerin tedarikçisi tarafından iletilen ürün açıklamalarını kullanabilirsiniz fakat kendi ürün açıklamalarınızı yazmak sıralamanızı her zaman daha önde tutacaktır.

Sayfanızı hızlandırın

Google, web site hızını en önemli faktörlerden birisi olarak görüyor. Daha hızlı web sitelerinin daha yavaş web sitelerine göre daha yüksek sıralamalarda olması muhtemel bir sonuçtur. Kullanıcı deneyimini de göze alırsak sayfanızı hızlandırmanız Ticimax SEO Ayarları içerisinde en başta yapmanız gerekenlerden birisidir.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.