Temanın SEO ve Sıralamaya Etkisi Nedir? - Moondiggy

Temanın SEO ve Sıralamaya Etkisi Nedir?

Temanın SEO ve Sıralamaya Etkisi Nedir?

Günümüzde pek çok firma ve şirket kendi web sitesine sahiptir. Bu sayede firmalar kendi sitelerinde yazdıkları içerik ve paylaştıkları gönderilerden para kazanabilirler. Durum böyle olunca kullanıcı deneyimi, büyük firmalar için büyük bir önem arz etmiştir. Birçok şirket SEO uyumlu temalar ile etkileşim halinde kalarak kendilerini büyütmüştür.

Web sitenizin SEO düzeyini geliştirmek ve sıralamada üst noktalara çıkabilmek için dikkat etmeniz gereken bir diğer detay ise temalardır. Çünkü iyi bir temanın SEO ve sıralamaya etkisi oldukça yüksektir. Bir tema, sitede yayınlanan içeriklerin nasıl görüntüleneceğinden, ziyaretçi gözünden sitenin nasıl göründüğüne kadar pek çok konuda etkilidir. Temanın öncelikli olarak etkilediği konular şunlardır;

  • Başlıklar
  • İçerik
  • Yüklenen görseller
  • Yapılandırılmış veriler
  • Sayfanın yüklenme hızı

Temanızın SEO’ya Etkileri Nelerdir?

İlk zamanlarda SEO, yalnızca içerik paylaşımı ve içeriğe uygun anahtar kelimelerin eklenmesi ile alakalıydı. Sonraları siteye dış bağlantı vererek, web sitesinin hızını arttırarak, backlink yaparak, siteye gerekli tema ve şablonları ekleyerek ve daha pek çok detaya dikkat ederek SEO çalışmaları yürütüldü. Günümüzde hala SEO çalışmalarını olumlu ya da olumsuz etkileyen pek çok kriter mevcuttur.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sitede tema görseli ve şablonlar sıralamaya girme hususunda son derece önemlidir. Temanız iyi olursa mutlaka Google’da ilk sıralarda olursunuz diyemeyiz fakat ilk sıralara çıkma olasılığı gittikçe güçlenir.

Bir temanın SEO derecesi arama motorlarındaki sitenizin içeriğinin rahat okunup okunmadığını gösterir. Bir içerik rahatlıkla okunuyor ve kolayca taranıyorsa Google sıralamasında da hedef kitleye ulaşması kolaylaşır. Dolayısıyla iyi bir tema sitenize düzen verdiği gibi hızınızı da arttırmaya yardımcı olur.

WordPress Temalarını Değiştirmenin SEO Üzerindeki Etkisi

Birçok insan sayfanın yeniden görünümü için WordPress panelini kullanır. Bunun yanı sıra temalar web sitelerin arka planını değiştirmeye de yardımcı olur. Bu ayrıntılar da Google tarafından sitenizin nasıl göründüğü ile alakalı pozitif dönüşler yaratabilir. Aşağıdaki kriterler de tema sayesinde elde edebileceğiniz sonuçlardır.

Site Yükleme Hızı Artabilir ya da Azalabilir

Web sitenizde kullandığınız temalar sitenize bir ziyaretçi geldiğinde kaç komut kullandığını tespit etmede de etkilidir. Buna göre iyi tema seçerseniz sayfanız hızlıca açılabilir, kullanıcı farklı eklentilere girmek istediğinde zaman kaybı yaşamaz.

Kullanıcı Deneyimi İyileşebilir ya da Kötüye Gidebilir

İyi bir tema, kullanıcı deneyimi üzerinde de etkilidir. Temanız iyiyse siteniz de hızlı çalışacaktır ve içerikler daha okunaklı hale gelecektir. Dolayısı ile kullanıcılar da sıklıkla sitenizi ziyaret edecektir. Bu nedenle web sitenizi yönetirken daime iyi temaları tercih etmenizde fayda vardır.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.

profesyonel web sitesi yapımıonepress themereklam nedırwordpress 5.7medya marketingen uygun web sitesiinstagram sosyal medya yönetimiseo globalsosyal medya uzmanlığı 2021themes wordpress premium freesuprem seowordpress 4.8web sitesi ajansarama motorları indiryoast seo premium nullarabul arama motoruhosting wordpressahrefs authoritydashicons wordpressdrupal wordpressseo html5seo google adsseo startersemrush sensorcmp wordpressen iyi seo firmasızoek seodijital pazarlama eğitimi itüresponsive tasarımseo marketing googlezoom wordpressyoast seo rssarama motorundan isim silmeyoast seo xmlözel web tasarımwordpress web sitesi fiyatlarıgoogle görselde arayandex seowordpress defenderseo tfgoogle hariç arama motorlarıdünyanın en iyi reklam ajanslarıonepress wordpressmarka ve marka yönetimiwave seokurumsal web sitesi tasarımıpolylang to wpmlweb sitesi seo çalışmasıgadwpgörsel google aramamarketing digital seo semseo uzmanı seokaostablepressgoogle arama sonuçlarını tarihe göre sıralamaangularjs seootel sosyal medya yönetimisosyal medyada ürün pazarlamaseo ajansıgoogle görsel bulmagzip wordpressnoscript seobacklinkspan in h1 seopenalizaciones seoseo visibilityosclass seowoocommerce 4.7google ile resimli aramaseo pubseo all in oneweb tasarım ajans