Xiaomi Mi TV Stick Full HD Dolby DTS Chromecast Android Medya Oynatıcı

Xiaomi Mi TV Stick Full HD Dolby DTS Chromecast Android Medya Oynatıcı

Xiaomi Mi TV Stick

Xiaomi Mi TV Stick modeli, her türlü televizyonu akıllı özellikleri ile donatır. Akıllı modellerde bulunan programların klasik ekranlarda kullanılmasını ve Netflix gibi uygulamaların televizyon üzerinden oynatılabilir hale gelmesini sağlamasıyla öne çıkar. Böylece uygun fiyatlardan elektronik cihazlarınızı daha işlevsel kılmanıza yardımcı olur.

Mi TV Stick nedir?” sorusu kısacası normal bir televizyonu akıllı veya Android TV’ye dönüştürmeye yarayan cihaz şeklinde yanıtlanabilir. Android işletim sistemiyle çalışan ürün, Android 9 platformunu içerir. Böylece Google Play Store üzerinden bazı uygulamaların indirilmesine imkân tanır. Ayrıca uyumlu uygulamalardan içerik yayınlama gibi Android TV’ye özel olan işlemlerin yapılmasını sağlar.

Üstelik 1920x1080p çözünürlüğe kadar destek sunması sayesinde de görüntüye önem veren kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt verir. Uzunluğu 9 cm’nin biraz üzerinde olan kompakt bir cihaz olmasıyla her yere rahat bir şekilde sığdırılabilir.

Dikdörtgen şeklinde olan model, pratik bir kullanıma sahip olmasından dolayı herkese hitap etmeyi başarır. Televizyonunuzu daha işlevsel hale getirmek ve farklı uygulamaları kolay bir şekilde çalıştırmak istiyorsanız Xiaomi Mi TV Stick 1080p modeli bu konuda size yardımcı olur.

İşlevselliği ile Mi TV Stick inceleme ve değerlendirmelerinden olumlu geri bildirimler almayı başarır. “Mi TV Stick ne kadar iyi bir performans ortaya çıkarır?” diye merak ediyorsanız yorumları inceleyebilirsiniz. Xiaomi Mi TV Stick fiyat seçeneklerini inceleyerek günlük hayatınıza fonksiyonellik kazandırabilirsiniz.

Xiaomi Mi TV Stick Kullanımı

Xiaomi’nin Mi TV Stick modeli, uygun fiyata TV’lerin fonksiyonellik kazanmasına yardımcı olur. Mi TV Stick kullanımı kolay bir ürün olmasıyla da herkesin beğenisini kazanır. Ufak bir kutu şeklinde olan ürüne Mikro USB şarj girişi güç sağlar.

Ayrıca sesli komut özelliğine de sahip olan Bluetooth uzaktan kumandası ile kullanılır. Uzaktan kumanda minimalist bir tasarıma sahip oluşuyla pratik bir kullanım sunmasının yanı sıra aynı zamanda şık bir duruş sergiler.

Üstelik kumandanın üzerinde Netflix gibi uygulamalar için kısayol tuşları bulunur. 2 adet AAA pil ile birlikte çalışır. Xiaomi Mi TV Stick Android TV medya oynatıcı, HDMI bağlantı noktası içeren herhangi bir ekranla kullanılabilmesi sayesinde çoğu modelle eşsiz bir şekilde uyum sağlayabilir.

Çubuk, ekranın HDMI girişine takılarak çalıştırılır. USB şarj girişi ise çalışması için ihtiyacı olan akımı sağlar. Aynı zamanda bazı modellerde bu akım TV üzerinden de sağlanabilir. Televizyonunuzda gerekli USB girişi varsa cihazı fişe bağlamadan tek başına televizyon aracılığıyla da çalıştırabilirsiniz.

Kutuyu bağladıktan sonra ayarlar bölümünden kutunun takılı olduğu HDMI kaynağını açıp Mi TV Stick’i Wi-Fi ağına bağlamanız gerekir. Birkaç adımdan oluşan basit kurulumun ardından Mi TV Stick 1080p çözünürlüğüyle kullanıma hazır hale gelir. İnternete bağlandıktan sonra çoğu uygulamayı rahat bir şekilde indirmeye ve eşyalarınızı daha teknolojik özelliklerle donatmaya başlayabilirsiniz.

Xiaomi Mi TV Stick Özellikleri

Xiaomi Mi TV Stick sayesinde televizyonunuzun normalde yapamayacağı işlemleri zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Xiaomi Mi TV Stick özellikleri ve ek fonksiyonları sayesinde televizyonunuzu değiştirmeden daha fonksiyonel hale getirmenize yardımcı olur.

Android tabanlı oluşu ve Android 9.0’ı desteklemesi sayesinde cihazlarınıza fonksiyonellik kazandırır. 8 GB dahili hafızası, birden fazla programı alan problemi yaşamadan rahatlıkla indirmenize imkân tanır. Ayrıca 1 GB dahili belleğe sahip olmasıyla da hızlı ve akıcı bir şekilde çalışmayı başarır.

Ayrıca içerisinde bulunan 2 GHz hızındaki ARM Cortex-A53 işlemcili 4 çekirdek, takılma ya da donma gibi istenmeyen durumların yaşanmasını engeller. ARM Mali-450 grafik işlemcisi içermesiyle görüntülerin daha gerçekçi ve net bir şekilde elde edilmesini sağlar. Üstelik çoğu OTT platformu için destek sağlaması ve Google Play Store üzerinden uygulama indirilebilmesi, kullanım alanını genişletir.

Aynı zamanda telefon ve tabletlerdeki uyumlu uygulamalar aracılığıyla içerik yansıtmanızı da mümkün kılar. Bu sayede harici cihazlardaki içerikleri de ekranda oynatmaya başlayabilirsiniz. Netflix’in yanı sıra içerisinde Spotify, web tarayıcısı ve Youtube da bulunur.

Popüler uygulamaları ekranlar üzerinden erişilebilir kılmasıyla Mi TV Stick yorum ve değerlendirmelerinden yüksek puanlar alır. Kullanıcı ihtiyaçlarını gözetecek şekilde tasarlanması ile sınıfının önemli modelleri arasında bulunmayı başarır. İnternete bağlandıktan sonra farklı işlevleri yerine getirebileceğiniz cihazla ekranlarınızın kullanım alanını genişletebilir, dilediğiniz işlemi kolaylıkla gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Xiaomi Mi TV Stick Öne Çıkan Yanları

Xiaomi’nin Mi TV Stick ürünü, sahip olduğu özelliklerle kullanıcılarına birden fazla avantaj sunmayı başarır. Aşağıda öne çıkan özelliklerini inceleyerek model hakkında daha yakından fikir edinebilirsiniz.

  • Xiaomi Mi TV modeli televizyonlarda ya da görüntüleyicinizde çalıştırılamayan uygulamaların açılmasını sağlar. Bağlandıktan sonra cihazı daha akıllı hale getirmeyi başarır.
  • HDMI girişine sahip olan her TV ile uyumlu bir şekilde çalışır. Böylece geniş bir kullanım alanı sunmayı başarır.
  • Akıllı TV’lerin sahip olduğu özellikleri normal cihazlara kazandırdığı için daha uygun bir seçenek haline gelir. Hafifliği ve ufak boyutlarda tasarlanışı sayesinde her ekranda rahatlıkla kullanılabilir.
  • Birkaç adımdan oluşan pratik bir kurulum işleminin sonucunda hemen çalışmaya başlar. Pratikliği sayesinde herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca internet bağlantısına sahip oluşu modele işlevsellik kazandırır.
  • Sesli komut özelliği, kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlar. Kumandanın üzerinde bulunan mikrofon düğmesine basarak çoğu işlemi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Cihazın kumandası popüler uygulamalar için kısayol tuşlarına sahiptir. Bu sayede daha pratik bir kullanım sunar.
  • Android desteği sunmasıyla Google Play Store’a erişilebilmesini sağladığı için uygulama açısından geniş bir havuz sağlar.
  • Sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip oluşuyla dikkatli kullanımda uzun süre herhangi bir problem yaşanmasını engeller.

İşlevselliği ve ek özellikleriyle televizyonların daha teknolojik bir şekilde çalışmasını mümkün kılan ürün, sayısız kişi tarafından tercih edilir. Bütün bu avantajlardan faydalanmak istiyorsanız Mi TV Stick fiyat alternatiflerini inceleyebilir, bütçenize uygun olanı kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Xiaomi Mi TV Stick Ek Fonksiyonları

Mi TV Stick 1080p Android TV Media Player – Dolby DTS – Chromecast destekleriyle etkileyici bir ürün haline gelir. Android işletim sistemine sahip olduğu için Google Home uyumu sunan ürün, telefon üzerinden de kontrol edilebilir.

Üstelik Google Home sayesinde evinizdeki cihazlarla Mi TV Stick ürününü pratik bir şekilde bağlayabilirsiniz. Google Asistan desteği sunmasıyla da öne çıkar. Kumandayı sesli olarak kullanabilir, tuşlara dokunmadan ekran üzerinden çeşitli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Xiaomi Mi TV Stick açıldığında ekranın sol üst köşesinde Google Asistan’la konuşma veya ona yazma seçeneği görülebilir. Asistan özelliği oldukça pratik bir şekilde kullanılabilir. Böylece ürünün işlevselliği artar. DTS desteği, sesin net ve canlı bir şekilde çıkmasını sağlar.

Özellikle dizi ya da film izlerken etkisini gösteren Dolby DTS, seyir keyfini bir üst seviyeye taşımayı başarır. Üstelik çoğu ekranın arkasına saklanacak kadar küçük bir tasarıma sahip olduğu için her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Yüksekliği 92.4 mm, genişliği 30.2 mm ve derinliği 15.2 mm’dir. 28.5 g ağırlığında oluşuyla hafif bir yapıya sahiptir.

Xiaomi Mi TV Stick 1080p Android TV media player ideal boyutları ve ek özellikleriyle her eve teknoloji getirir. Mi TV Stick yorumlar incelendiğinde ürünün ne kadar başarılı olduğu görülebilir. Xiaomi Mi TV Stick en ucuz seçeneklerini inceleyerek televizyonlarınızı donanımsal açıdan geliştirebilir, bambaşka bir deneyim elde edebilirsiniz.

Xiaomi Mi TV Stick Full HD Dolby DTS Chromecast Android Medya Oynatıcı Özellikleri

Kapasite :   8 GB
İşletim Sistemi :   Android
Çözünürlük :   Full HD
Bluetooth :
USB :
Sesli Komut :
Türü :   TV Stick
RAM :   1 GB
USB Giriş Sayısı :   1
FPS Değeri :   60 fps
Bluetooth Versiyonu :   4.2
Ağırlık :   28.5 gr
HDMI Versiyonu :   2.0

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.