Samsung Galaxy S21 FE 128 GB

Samsung Galaxy S21 FE 128 GB

Tüm Gözler Üstünde: Samsung Galaxy S21 FE 5G

Samsung’un S serisindeki en yeni telefonu olan Galaxy S21 FE, ailenin diğer üyelerinden daha uygun bir fiyatla satışa sunulsa da güncel teknolojiyi içerisinde barından özellikleriyle serinin gözde parçalarından biri konumunda.

Amiral gemisi telefonların gözde işlemcileri arasında olan Exynos 2100 işlemci teknolojisine sahip olan Samsung S21 FE’nin hız performansına 120Hz AMOLED ekranı da eklendiğinde büyüleyici bir deneyimin kapılarını aralıyor.

4500 mAh pil gücü ile şarj problemini rafa kaldıran S21 FE, gün boyu yoğun kullanımlarda dahi sizi yarı yolda bırakmayacak bir batarya performansına sahip.

Full HD+ ekranı, gelişmiş kamera performansı ile birleştiğinde 6.4 inç’lik boyutuyla dünyayı tüm detaylarıyla parmak uçlarınızda saklamayı mümkün hale getiriyor olsa da dar depolama seçenekleri soru işaretlerine yol açar.

Galaxy S21 FE 128 GB ve 256 GB şeklinde 2 farklı depolama seçeneği sunar. Hafıza kartı desteğine sahip olmayan model, yüksek depolamaya ihtiyaç duyan kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanabilir.

Samsung S21 FE hakkında henüz kararınızı vermediyseniz, model hakkında tüm detaylar içeriğin devamında sizi bekliyor!

Samsung Galaxy S21 FE Tasarımı

Samsung Galaxy S21 FE, ön yüzüne bakıldığında Galaxy S21 ile tamamen aynı sayılabilecek bir görüşüne sahip olsa da S21 FE, 6.4 inç’lik ekranı ile daha büyük ve 177 gram ile S21’den daha ağır bir telefon.

Samsung S21 FE ekran teknolojisi olarak Dinamik AMOLED teknolojisinden yararlanır. S21 gibi FHD+ çözünürlüğe sahip olsa da ekran boyutu S21’e göre daha büyük olduğu için inç başına düşen piksel yoğunluğu daha düşüktür fakat aradaki fark belirgin sayılmaz.

Samsung Galaxy S21 FE Çesitleri

Video, fotoğraf, oyun ya da sosyal medyada gezinirken S21 FE’nin ekranının sağladığı keskin ve akıcı görüntü sizi 6.4 inç’lik bir dünyanın içine çekerek ayrıcalıklı bir deneyim yaşatmayı başarır.

Galaxy S21 FE’nin arka yüzeyine baktığınızda S21 ile aynı kamera çıkıntısına sahip olduğunu görebilirsiniz. Telefonun arka kısmı parmak izlerine karşı dayanıklı olan mat bir yüzeye sahip olsa da kısa bir süre sonra kılıf kullanmak isteyebilirsiniz.

S21’in kamera modülündeki ve yan kısımlarında yer alan parlak metalik kaplama gibi ince tasarımsal vurgular S21 FE’de plastik olarak tercih edildi. Bu noktada S21, Galaxy S21 FE’ye göre daha pahalı bir telefon görünüşüne sahip.

Renk seçeneği olarak ise oldukça hoş bir seri olan Samsung Galaxy S21 FE renkleri grafit, beyaz, lavanta eflatunu ve zeytin olarak 4 farklı şekilde sunuldu. Zeytin ve lavanta eflatunu renkleri görünüşleri itibariyle pek çok kullanıcının favorisi olmaya aday denebilir.

Samsung Galaxy S21 FE Kamera Özellikleri

Samsung Galaxy S21 FE’de yer alan kameralar, donanım açısından bir önceki nesli olan Samsung S20 FE modeline göre pek farklı sayılmaz. Arkada 12 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açı ve 8 MP telefoto lens bulunur. İkincil kamera ile 30x Space Zoom özelliği sunan modelin lensleri arasındaki açıklık bile S20 FE ile birebir aynı sayılır.

8 MP değerlere sahip olan telefoto lens ise S21 FE’yi diğer modellerden negatif anlamda ayıran en önemli kamera özellikler arasında yer alır. Hem Galaxy S21 hem de S21 Plus 64 MP gibi çok daha yüksek çözünürlüğe sahip bir telefoto lense sahipti. Bu noktada zoom kullanılan fotoğraflarda ailenin diğer iki üyesi çok daha iyi bir performans gösteriyor diyebiliriz.

Samsung Galaxy S21 FE Kamera Özellikleri

Samsung, S21 FE modelinde kamera donanımını ön plana çıkarmak yerine fotoğraf yeteneklerini artırmaya yönelik hareket etti. Galaxy S21 FE modeli ile S20 FE’ye göre gece modunda düşük ışıkta bile çok daha ayrıntılı ve keskin fotoğraflar çekilebiliyor.

S21 FE, telefoto lensin zoom özelliğini kullanırken görüntüyü sabitlemek için Yakınlaştırma Kilidi özelliğini destekler. Ayrıca S21’de olduğu gibi S21 FE’nin de hem ön hem de arka kamerasını aynı anda kullanarak video çekimi yapılabilir.

Ön kamera ise 32 MP’lik çözünürlükle tatmin edici fotoğrafların kapısını aralar. Ailenin diğer üyesi olan S21’in 10 MP’lik ön kamerasına karşın sosyal medyada en iyi haliyle görünmek isteyenler için S21 FE Samsung modeli bir tercih sebebi olabilir.

Samsung S21 FE modelinde daha eğlenceli ve yaratıcı selfieler için yedi farklı portre modu sunar:

 • Orijinal,
 • Bulanıklık,
 • Stüdyo,
 • Yüksek Işık Mono,
 • Düşük Işık Mono,
 • Fon,
 • Renk Noktası,

Video anlamında da özellikle dijital içerik üretmeyi sevenler için oldukça etkileyici performansa sahip olan S21 FE’nin video özellikleri ise şu şekilde sıralanır:

 • 60 FPS’de 4K UHD video kaydı (3840×2160)
 • 60 FPS’de 1080p FHD video kaydı (1920×1080)
 • 60 FPS’de 720p HD video kaydı (1280×720)
 • 30 FPS’de 4K Hyperlapse video desteği
 • 240 FPS’de 1080P Slow Motion video desteği

Samsung Galaxy S21 FE Performansı

Samsung Galaxy S21 FE, ailenin diğer üyelerine göre farklı bir işlemci kullanır. S21 ve Samsung S21 Plus modelleri Snapdragon 888 kullanırken, S21 FE ise Samsung’un Exynos 2100 işlemcisini kullanır.

Snapdragon 888 ile neredeyse birebir özelliklere sahip olan Exynos 2100, kullanıcıların 2022’de bir telefondan beklediği tüm performansı tatmin edici bir seviyede sağlar. Modelin işlemcisinden emin olmayan kullanıcılar, Snapdragon 888 kadar iyi bir performans ile karşı karşıya kalacaklar.

Samsung Galaxy S21 FE Ekranı

İşlemcinin gücünü destekleyen RAM kapasitesi ise diğer iki model gibi 8 GB olarak karşımıza çıkıyor. RAM kapasitesi anlamında S21 Ultra 12 GB ile serinin performans canavarı olsa da S21 FE’nin 8 GB’lik RAM kapasitesi, fiyat / performans anlamında asla ödün verecek bir model değil.

İşlemci ve RAM’in yüksek performansını ise sahip olduğu FHD+ AMOLED ekran ve 120Hz yenileme hızı ile daha akıcı bir hale getiren S21 FE, çoklu uygulama kullanımı, uygulamalar arası geçiş ve oyun performansı olarak hem grafik hem teknik açıdan maksimum performans sağlıyor.

Android 12 işletim sistemi ile gelen S21 FE, Samsung’un One UI 4.0 arayüz güncellemesini de alarak sunuldu. Bu sayede Android dünyasının en güncel yazılımını da içinde barındırdığı gönül rahatlığı ile söylenebilir.

4500 mAh’lık Samsung Galaxy S21 FE Pil Performansı

Galaxy S21 FE, pil ömrü olarak S21’den 500 mAh daha fazla iken S21+’dan 300 mAh daha az bir değere sahip. Yine de 4500 mAh pil gücü ile piyasadaki rakiplerinden arda kalır bi yanı yok.

Samsung S21 FE’nin 4500 mAh pil gücü sayesinde şarj aletinizi yanınızda taşımak zorunda değilsiniz. Gün boyu yoğun telefon kullanımında dahi sizi yarı yolda bırakmayan model, gamerların da oyun zevklerini asla yarıda kesmeyecek.

Samsung Galaxy S21 FE Bataryası

USB Type-C bir şarj girişine sahip olan model, 25W’ye kadar hızlı şarj olabilirken kablosuz olarak da 15W’ye kadar hızlı şarjı destekler. Yani S21 FE’ye sahipseniz dijital dünyadan kopmak mümkün değil denebilir!

Kutu içeriğinde ise şarj adaptörünün bulunmaması pek çok kullanıcı için önemli bir dezavantaj sayılabilir. Eğer hızlı şarj sizin için olmazsa olmaz bir özellik ise 25W’ye kadar destekleyen şarj adaptörünü harici olarak satın almanız gerekecek.

Samsung Galaxy S21 FE Artıları ve Eksileri

Galaxy S21 FE, pek çok artının yanında eksileri de barındıyor. Ama bu oldukça normal çünkü kusursuz bir teknoloji henüz hiçbir model için mümkün değil!

Samsung Galaxy S21 FE artıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Amiral gemisi Exynos 2100 işlemcisi,
 • Dinamik AMOLED ekranı ile parlak ve canlı renkler
 • S20 FE’ye göre iyileştirilmiş Gece Modu,
 • 120Hz ekran yenileme hızı
 • 4500 mAh pil gücü,
 • Android 12 ile birlikte gelmesi,
 • Şık tasarım,
 • Sosyal Medya için üst düzey performans sunan 32 MP’lik ön kamera

Samsung Galaxy S21 FE’nin eksileri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • S21’e kıyasla daha düşük çözünürlüklü telefoto lens,
 • 120Hz ekran yenileme hızı uyarlanabilir değil,
 • Kutu içeriğinde adaptör yok,
 • S20 FE’ye göre yeterli yeniliğe sahip değil,
 • Hafıza kartı desteği yok
Samsung Galaxy S21 FE Renk Seçenekleri

Samsung Galaxy S21 FE Kimler için İdeal?

Akıllı telefonlardan beklentiler her kullanıcı için farklıdır. Bu yüzden elinizdeki telefon teknik olarak harika bile olsa beklentilerinizi karşılamayarak sizi mutsuz edebilir. Bu yüzden beklentinize uygun bir telefon seçmek telefonun var olan özelliklerinden daha önemlidir.

Samsung’un Galaxy S21 FE modeli, sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşmayı seven kullanıcılar için kamera özellikleri ile oldukça yeterli bir performans sunar. Eğer telefondan beklentiniz keskin ve kaliteli fotoğraflar ise S21 FE tercih edilebilir bir modeldir.

Telefonunda çok fazla veri ve dosya depolayan biri için ise 128 GB ve 256 GB’lik seçenekler artırılabilir hafıza desteği sunmadığı için yetersiz kalabilir.

Gün içinde çok fazla telefon kullananlar için ise tatmin edici bir batarya performansı sunan S21 FE, ideal bir telefon olabilir. Tek şarj ile bütün günü tamamlayarak tüm işlerinizi hiçbir aksaklık yaşamadan halledebilirsiniz.

Aynı zamanda sunduğu çift SIM kart desteği sayesinde özel hayatınızı ve iş hayatınızı birbirinden ayrı tutarak yönetmenizi kolaylaştırır.

Telefonunun ekranını aynı zamanda bir sinema perdesi gibi kullanmayı seven kullanıcılar için 6.4 inç’lik geniş ekranı, Dinamik AMOLED teknolojisi ve 120Hz yenileme hızı sayesinde sahnelerin içindeymiş gibi hissedebilirsiniz.

Mobil oyunlar vazgeçilmezleriniz arasında yer alıyorsa, Exynos 2100 işlemci ve 8 GB RAM desteğini ekran teknolojisi ile birleştirdiğinizde rakiplerinizden bir adım önde sayılabilirsiniz!

Samsung Galaxy S21 FE Kutusu

Samsung Galaxy S21 FE Fiyatları

Samsung S21 FE fiyatları, S21’den daha pahalıyken S21+’dan çok daha uygun fiyatlarla satışa sunuldu. Donanım ve teknoloji özellikleri göz önüne alındığında Samsung Galaxy S21 FE fiyat / performans ürünü olarak değerlendirilebilir.

Sunduğu avantajlar ile geniş bir kullanıcı kitlesinin kalbinde yer edinecek olan model, Ocak 2022’de tanıtıldı. Yılın ilk telefonlarından biri olan model, aynı zamanda Samsung’un en popüler serisi olan Galaxy ailesine dahil olduğu için bu yıl pek kişinin elinde görmeniz mümkün.

Samsung Galaxy S21 FE’nin kutu içeriği ise şu şekilde:

 • Samsung Galaxy S21 FE,
 • Data Kablosu,
 • SIM kart için pin

Kutu içeriğinde adaptör, kulaklık ya da kılıf olmaması Samsung’un S21 FE için belirlediği fiyatı olduğundan çok daha pahalı gösteriyor olsa da artık telefon üreticisi markaların çoğunun benzer bir politika izlediğini görmek mümkün.

Samsung Galaxy S21 FE 128 GB Özellikleri

Dahili Hafıza:   128 GB
RAM Kapasitesi:   8 GB
Ekran Boyutu:   6.4 inç
Ekran Çözünürlüğü:   1080×2400 px
Batarya Kapasitesi:   4500 mAh
Çıkış Yılı:   2022
Ekran Yenileme Hızı:   120 Hz
Ekran Teknolojisi:   Dynamic AMOLED
Piksel Yoğunluğu:   401 PPI
Ekran Gövde Oranı:   86.47%
Ekran Dayanıklılığı:   Corning Gorilla Glass Victus
Dokunmatik:
HDR:
Çerçevesiz:
Arka Kamera Sayısı:   3 Kameralı
Arka Kamera:   12 MP
İkinci Arka Kamera:   12 MP
Üçüncü Arka Kamera:   8 MP
Video FPS Değeri:   60 fps
Ön Kamera:   32 MP
Ön Kamera Video Çözünürlüğü:   4K Ultra HD
Ön Kamera Video FPS Değeri:   60 fps
Optik Görüntü Sabitleme:
İşletim Sistemi:   Android
İşlemci (CPU):   Kryo 680
İşlemci Hızı:   2.84 GHz
Çekirdek Sayısı:   8
Grafik İşlemcisi (GPU):   Mali-G78 MP14
Chipset:   Exynos 2100
SAR Değeri (Baş):   0.93 W/kg
SAR Değeri (Vücut):   1.319 W/kg
Hızlı Şarj:
Hızlı Şarj Gücü:   25 W
Kablosuz Şarj:
Kablosuz Şarj Gücü:   15 W
Pil Türü:   Lityum İyon
USB Türü:   USB Type-C
SIM Türü:   Nano
eSIM:
Çift Hatlı:
Kulaklık Bağlantısı:   USB Type-C
Hoparlör:   Stereo
Bluetooth:
Bluetooth Versiyonu:   5.0
Wi-Fi:
NFC:
GPS:
4G:
5G:
Radyo:
Ekran Yansıtma:
Gövde Malzemesi:   Polimer
Çerçeve Malzemesi:   Metal
Suya Dayanıklı:
Suya Dayanıklılık Seviyesi:   IPX8
Boyutlar:   155.7×74.5×7.9 mm
Ağırlık:   177 gr
Barometre:
İvmeölçer:
Jiroskop:
Yüz Tanıma:
Parmak İzi Okuyuculu:
Seri:   Samsung Galaxy
Akıllı:

Yorum

Cevapla

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.