Samsung Galaxy S20 FE 128 GB

Samsung Galaxy S20 FE 128 GB

En Ucuz Samsung Galaxy S20 FE 128 GB Fiyatları

Samsung S20 FE (SM-G780G)

Amiral gemisi telefonlar içerisinde adından sıkça söz ettiren Samsung, tasarladığı Samsung S20 FE cep telefonu modeli ile sektörde rakipleri ile yarışmaya devam ediyor. 6 farklı renk çeşidine sahip olması, ilk bakışta estetiğe önem veren kullanıcıları tatmin edecek nitelikte duruyor.

Samsung S20 FE bulut eflatunu, bulut kırmızısı, bulut turuncusu renkleri ile canlı tonları seven kişileri mutlu edecek iken soğuk tonlu renk severleri ise Samsung S20 bulut beyazı, bulut laciverti, bulut nanesi renkleri karşılıyor.

Hafıza noktasında da iki farklı dahili depolama alanı sunan Samsung Galaxy S20 FE 128 GB, 256 GB opsiyonlar ile verilmiş durumda.

Renk ve bellek seçeneklerinden teknik özelliklerine kadar birçok farklı özelliği bünyesinde barındıran Samsung S20 FE, amiral gemisi telefonlar arasında oldukça dikkat çekiyor.

Samsung S20 FE Kamera Özellikleri

Samsung S20 FE alt alta dizilimle tasarlanmış üç lensli arka kameraya sahip. Filtre kullanmadan profesyonel çekimler yapmayı vaad eden S20 FE aynı zamanda farklı kamera modlarıyla da fotoğraf çekme deneyimini kolaylaştırır.

Arka kamera dizilimini detaylı incelediğimizde; F1.8 diyafram açıklığı, 1/1.76 inç sensör boyutu ile 12 MP ana kamera, F2.2 diyafram açıklığı, 1/3 inç sensör boyutuyla 12 MP ikinci kamera ve F2.4 diyafram açıklığı, 1/2.74 inç sensörüyle 8 MP üçüncü kamera bizleri kaşılıyor.

Bunların yanı sıra Samsung S20 FE arka kamerasının sahip olduğu diğer fonksiyonlar şu şekilde:

 • Portre Modu (Bokeh)
 • HDR
 • Yapay Zeka ile Sahne Algılama
 • Panorama Çekim Modu
 • Otomatik Odaklanma
 • Zamanlayıcı
 • 30X Dijital Zoom

Arka kamera özellikleri arasında yapay zeka teknolojisi kendini öne çıkarıyor. Akıllı telefonlarda sık sık karşılaşmaya başladığımız yapay zekalar; yetersiz ışık, kalabalık ortam gibi fotoğraf çekmek için dezavantajlı durumlarda yardımcı oluyor.

Fotoğrafları en doğru şekilde algılayıp düzenlemesi ile çekilen kareleri en iyi versiyonuna ulaştırmayı hedeflemesi göze çarpan artı bir özellik.

Samsung Galaxy S20 FE Ön Kamera

Samsung Galaxy S20 FE’nin ön kamerasına baktığımızda 32 MP’lik bir çözünürlükle karşılaşıyoruz. Çözünürlüğü oldukça yüksek olan ön kameranın, zamanlayıcısı ve portre modları da selfie çekmeyi sevenler için yeterli düzeyde ek fonksiyonlar.

Sosyal medyada anı biriktirmeyi sevenlerin en çok kullandığı kameranın ön kamera olması sebebiyle F2.2 diyafram açıklığı ve 1/2.74 inç sensör boyutuna sahip kameranın, eğlenceli selfieler ve storyler için beklentiyi karşılayacak düzeyde olduğu bir gerçek.

Samsung Galaxy S20 FE Video Özellikleri

Fotoğraf çekmek kadar video çekimleri de çok sık kullandığımız bir özellik. Samsung S20 kamerası ile ise yüksek kalitede, işlevsel videolar çekmek mümkün.

Videoyu hangi amaçla çekeceğiniz, uzunluğu, hangi mecrada yayınlayacağınız gibi etmenler bu hususta önem arz ediyor.

Arka kamera 2160P çözünürlüğünde video çekimi imkanı sunarken ön kamerası da aynı şekilde 2160P çözünürlük sağlıyor. 4K formatı ile de anılan 2160P, kısa videolar için oldukça yeterli durumda konumlanıyor.

Bunun yanı sıra 4K video formatı Youtube gibi video odaklı olan platformlar için de avantaj yaratıyor. Yine aynı şekilde, vlog ve hikaye çekimlerinde de kişileri memnun edecek düzeyde bir video çözünürlüğü karşımıza çıkıyor.

Samsung S20 FE’nin diğer video kayıt seçenekleri ise şu şekilde:

 • 720p – 30fps
 • 1080p – 30fps
 • 1080p – 60fps
 • 2160p – 30fps
 • 2160p – 60fps

Samsung S20 FE Ekran ve Tasarım Özellikleri

Farklı zevklere hitap edebilmesi için 6 farklı renk tasarımı ile piyasaya sürülen Samsung Galaxy S20 FE, 74.5 mm en 159.8 mm boy uzunluğu, 190 gr ağırlığındaki cam görünümlü polimer gövde ve metal görünümlü çerçevesiyle görünüş olarak zarif bir telefon.

Corning Gorilla Glass 3 ile korunan 6.5 inç büyüklüğündeki çerçevesiz ekran, kendinden önceki Gorilla Glass camlara göre çizilmelere karşı %35 daha dayanıklı. Bu özelliği de onu, telefonunu sürekli elinden düşüren, ekran çizilmelerinin önüne geçemeyen kişiler için tercih edilebilir duruma getiriyor.

Benzer akıllı telefonlara oranla iki kat daha hızlı olan super AMOLED ekranı ise 120Hz hızında ekran yenileme hızına sahipken, titreme gibi durumları en aza indiriyor. Bu sayede sosyal medya platformlarında gezinirken fotoğraf ve videoları en net şekilde görebilir, detayları yakalayabilirsiniz.

Akıllı telefonları toza veya su temasına maruz bıraktığımızda ömürleri çok kısa oluyor. İşlevini yerine getiremez hale gelmeleri, gün içerisinde zor durumda kalmamıza yol açabiliyor.

Ekranı, söz konusu dış etkilere karşı dayanıklı olsun isteyen kişiler için suya ve toza karşı dayanıklı olarak geliştirilen Samsung S20 FE ekranının; suya dayanıklılık seviyesi IPX8, toza dayanıklılık seviyesi ise IP6X.

Akıllı telefonlarda en çok aranan fonksiyonlardan ‘’iki SIM kartı tek bir telefonda kullanabilme’’ Samsung S20 FE bünyesinde mevcut. Ayrıca ses çıkışı da USB Type- C bağlantı tipine sahip.

Ekran içinde, parmak izi okuyucu özelliği bulunan telefonun bildirim ışığı (LED) ise bulunmuyor. Bu özelliğin bulunmaması Samsung G780G için; mesaj, email gibi bildirimlerin geç fark edilme ihtimalinden dolayı eksi bir yön.

Samsung S20 FE ekran ve tasarım özellikleri arasında dikkat çeken diğer özellikler:

 • 1080×2400 (FHD+) Piksel ekran çözünürlüğü
 • Sürekli Açık Ekran (Always-on Display)
 • 16 milyon renk sayısı
 • Stereo- Çift Hoparlör

Teknik Özellikleri ile Samsung S20 FE

Samsung S20 FE’nin 128 GB ve 256 GB dahili hafıza seçeneklerine ek olarak 1 TB harici hafıza kartı kapasitesi sunması, depolama sorunu yaşayanların seveceği türde bir uygulama. 8 çekirdekli işlemcisi ve 6/8 GB RAM seçenekleri telefonun hızlı olduğunun bir göstergesi.

Android işletim sistemine sahip Samsung Galaxy S20 FE Snapdragon 865 yonga seti ile birlikte piyasada yerini aldı. Hızını Snapdragon 865 chipsetten alması da en çok oyun severlerin işine yarayacak türde.

GPS, Bluetooth (5.0), Wi-Fi 6 gibi kablosuz bağlantı seçenekleri sunan Samsung S20 FE, veri paylaşımı ve bağlantı noktasında oldukça iyi konumda.

Bunun yanında 4.5 G ağ bağlantısı desteği bulunan S20 FE 5G desteği ise sunmuyor.

Samsung S20 FE’nin dikkat çeken diğer teknik özellikleri ise şu şekilde:

 • Acoustic Overload Point (AOP) Mikrofon
 • Çocuk Modu
 • Dolby Atmos
 • Ekran Yansıtma (Screen Mirroring)
 • Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON)
 • Gürültü Önleyici 2 Mikrofon
 • Infinity-O Display
 • Karanlık Mod (Dark Mode)
 • Kolay Arayüz (Easy Mode)
 • Samsung DeX
 • Tek Elde Kullanım Modu
 • Ultra High Quality Audio (UHQA)
 • Yüz Tanımlama

Yüz tanıma sistemi ve çocuk kilidi ile telefonun kişisel güvenliğini kontrol altına alan Galaxy S20, kolay arayüzü ve gürültü önleyici mikrofon donanımıyla istenmeyen dış seslerin de önüne geçiyor.

Samsung Galaxy S20 FE İşlemci Hızı

Samsung S20 FE’nin Snapdragon 865 yonga setine sahip olması onu çok hızlı bir telefon haline getiriyor. Bu yonga setine sahip telefonlarda oyun performansları, film izleme, müzik dinleme gibi aktiviteler herhangi bir kasma ve donma problemi olmadan gerçekleşiyor.

İşlemci hızı ne kadar iyiyse o akıllı telefondan en üst düzey performans alırsınız. Eğer uzun saatler telefonda vakit geçiren biriyseniz hız konusunda beklentinizi yerine getirecek olan Samsung S20 FE, Snapdragon 865 ile oldukça hızlı bir akıllı telefon.

Samsung Galaxy S20 FE Bataryası

Samsung S20 Fe, 4500 mAh batarya gücü ve 25 W hızlı şarj özelliği ile oldukça iyi bir pile sahip. Değişir batarya bulunmayan telefonun 15 W’lık kablosuz şarj özelliği sunması da ayrıca dikkat çekiyor.

Güçlü bataryalar arasında göstereceğimiz Samsung S20 FE bataryasının kullanım sürelerini inceleyelim:

 • 32 saat konuşma süresi
 • Wi-Fi ile 14 saat internet kullanımı
 • 4G ile 15 saat internet kullanımı
 • 19 saat video oynatma
 • 81 saat müzik oynatma

Kullanım sürelerini dikkate aldığımızda batarya gücü; gerek uzun telefon konuşmaları gerekse internette şarj sorunu yaşamadan saatlerce vakit geçirebilme açısından fayda sağlıyor. Telefon şarjının 0 seviyesinden %100 seviyesine ulaşması ise 1 saat 23 dakikada gerçekleşiyor.

Buna ek olarak kablolu ve kablosuz iki farklı hızlı şarj seçeneği de evde olmadığınız zamanlarda dahi işinizi kolaylaştıracak cinsten.

Samsung S20 FE Oyun Performansı

Bir akıllı telefonun oyun performansının temelde 4 dayanağı vardır: İşlemci hızı, RAM, şarj süresi, hafıza.

Samsung S20 FE Snapdragon 865 yonga seti ve seçilebilir 8 GB RAM ile oyun oynamak için yeterince güçlü bir cihaz. Buna ek olarak 1 TB arttırılabilir hafızası, 4500 mAh güçlü bataryası ve hızlı şarj özelliği büyük boyutlu, saatler süren oyunlarda başarı getirecek şekilde.

Hız, pil ve depolama alanlarında oyunlar için avantaj sağlayan Samsung S20 FE, telefonun ısınma problemi çıkarıp çıkarmayacağı konusunda bir garanti vermiyor. Ancak, güçlü işlemcisi ve RAM’i sayesinde herhangi bir donma ya da kasma yapmadan kesintisiz oyun deneyimi yaşatacağı muhtemel.

16 milyon renge ve 120 Hz ekran yenileme hızına sahip super AMOLED ekranın ise oyun sırasında tüm detayları bütün keskinliği ile vererek, oyun performansını olumlu yönde etkileyeceği artılar arasında.

Ayrıca 6.5 inç büyüklüğündeki çerçevesiz ekran, oyun oynama deneyimini eğlenceli hale getirecek faktörler içinde yerini alıyor.

Artı ve Eksileriyle Samsung S20 FE

Samsung Galaxy S20 FE tüm teknik ve tasarım özellikleri ile ele alındığında bünyesinde hem artılar hem de eksiler barındıran bir telefon. Artıları ve eksileriyle Samsung S20 FE’yi inceleyelim:

Artılarıyla Samsung S20 FE:

 • Üçlü arka kamera lensi ve 32 MP ön kamerası, içerik üreticileri için ideal konumda
 • 1 TB harici hafıza desteği sunması depolama sorunun önüne geçiyor
 • Kablolu ve kablosuz olarak iki farklı hızlı şarj seçeneğine sahip
 • Wi-Fi 6 desteği bağlantı hızı noktasında destekler nitelikte
 • Snapdragon 865 chipsete sahip olması onu oldukça hızlı bir cihaz yapıyor
 • 6 farklı renk seçeneği ile sunulması her zevke uyacak şekilde

Eksileriyle Samsung S20 FE:

 • Değişir bataryaya sahip olmaması pil sorunları yaşandığında telefonu kullanılmaz hale getirebilir.
 • 5G desteği sunmaması hız ve bağlantı performansını etkileyerek beklentilerin altında kalabilir.
 • Ekranda bildirim ışığı (LED) bulunmaması, geç fark edilen mesaj ve mailler için sıkıntı oluşturabilir.
 • Herkes için olumsuz bir yön sayılmayacak da olsa, geleneksel uygulamaları seven kişiler için radyo uygulaması bulunmaması eksi bir durum olabilir.

Samsung S20 FE vs Samsung Galaxy S21 FE 5G

2022 Ocak ayında duyurulan Samsung S21 FE 5G, Samsung S20 FE modeline eklemeler yapılarak piyasaya sunuldu. İlk bakışta aralarında çok büyük farklar yok gibi gözükse de S21 FE’nin 5G desteği sunması dengeleri oldukça değiştiren bir yenilik.

Bu iki iddialı telefonu kendi aralarında; teknik özelliklerinden tasarımına kadar karşılaştırdığımızda bizleri karşılayan tablo şu şekilde:

Özellik Samsung S20 FE Samsung S21 FE 5G
Kamera 12MP, 12MP, 8MP 12MP, 12MP, 8MP
Ekran Boyutu 6.5 inç 6.4 inç
RAM 6GB 8 GB
Chipset Snapdragon 865 Snapdragon 888
Dahili Hafıza 128 GB 128 GB
Harici Hafıza 1 TB Yok
Batarya 4500 mAh 4500 mAh
5G Desteği Yok Var

Her iki modeli de incelediğimizde kamera özelliklerinin aynı olduğu görüyoruz. Eğer önceliğiniz kamera ise Galaxy S20 FE fiyat performans açısından tercih etmeniz daha yerinde olabilir.

Kamera çözünürlükleri aynı olan iki telefonun arttırılabilir hafıza seçenekleri arasındaki fark ise çok büyük. S20 1TB gibi yüksek bir oranda ek hafıza desteği sunarken, S21’in ise harici hafıza desteği bulunmuyor.

Samsung S21 FE 5G’yi öne çıkaran en belirgin fark, onun kendinden önceki modellerden çok daha hızlı bir telefon olması. S20 6GB RAM ile gelip 8 GB RAM seçeneği sunarken, S21 8GB RAM’e sahip.

S20 FE’de karşımıza çıkan Snapdragon 865, S21’de karşımıza Snapdragon 888 olarak geliyor. 5G desteğini de arkasına alarak oyun oynama, video izleme gibi eylemleri S20’ye göre çok daha üst seviyede bizlere veriyor.

Samsung S20 FE Kimlere Daha Uygun?

Samsung S20 FE’yi genel olarak ele aldığımızda, telefonla uzun süreli vakit geçirenler için uygun olduğunu söylemek mümkün. 1TB arttırılabilir hafıza, sosyal medyada aktif olan ve sürekli içerik üretme durumundaki kişilerin işine yarayacak bir özellik.

Bunun yanında 1TB harici hafıza, işlerini cep telefonundan yürüten, sık olarak yüksek veri akışına sahip iş insanlarının da profesyonel yaşamlarını kurtaracak durumda.

Anı biriktirmeyi sevenler için uygun olan; çok sık kullandığımız ön kameralar, Samsung S20 FE’nin 32 MP çözünürlüğü ile detaylı video ve fotoğraflar çekmeyi bizlere sunuyor.

Kablolu ve kablosuz olarak iki farklı şekilde hızlı şarj imkanı sunması ise saatlerce oyun oynamayı sevenlerin işine yarayacak türde. Serüvene, uzun aralar vermeden hızlı bir şekilde devam etmek isteyenler için oldukça ideal.

Hızlı şarj özelliği, gamerların olduğu kadar dışarıda çok sık vakit geçirenlerin de işini kolaylaştırıyor. Plajda, sahilde, doğa turlarında çok sık şarj sorunu ile karşılaşan, çoğu zaman telefonu şarja takacak bir priz dahi bulamayan kişiler için kablosuz şarj opsiyonu da onu tercih edilebilir bir hale getiriyor.

Samsung Galaxy S20 FE Fiyatları

Kamera özelliklerinden oyun performansına, hafıza seçeneklerinden tasarımına kadar birçok özelliği ile Samsung Galaxy S20 FE fiyat performans ürünü olduğunu söylemek mümkün.

Bellek kapasitesine ve renklerine göre değişkenlik gösteren Samsung Galaxy S20 FE Avrupa’da duyurulduğu gün 649 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Türkiye’de ise 23 Ekim 2020’de satışa sunulan Samsung S20 FE, 6499 TL başlangıç fiyatı ile piyasaya girdi.

Samsung S20 FE’nin kutu içeriğini incelediğimizde; telefona uygulanmış ekran koruma filmi, 15 W USB güç adaptörü, USB kablosu ve SIM çıkartma iğnesi ile beraberinde geldiğini görüyoruz.

Kutu içerisinde kulaklık bulunmayan S20 FE, 25W’lik güç adaptörünü de harici olarak satın almanız gerektiğini belirtiyor.

En düşük fiyat: 11.899,00 TL

En yüksek fiyat:

Stok: 6,5 98 Yorum

Samsung Galaxy S20 FE 128 GB Fiyat Analizi

Samsung Galaxy S20 FE 128 GB Özellikleri

Dahili Hafıza :   128 GB
RAM Kapasitesi :   6 GB
Ekran Boyutu :   6.5 inç
Ekran Çözünürlüğü :   1080×2400 px
Batarya Kapasitesi :   4500 mAh
Çıkış Yılı :   2020
Ekran Yenileme Hızı :   120 Hz
Ekran Teknolojisi :   Super AMOLED
Piksel Yoğunluğu :   407 PPI
Ekran Gövde Oranı :   85.52%
Ekran Dayanıklılığı :   Corning Gorilla Glass 3
Dokunmatik :
HDR :
Always on Display :
Arka Kamera Sayısı :   3 Kameralı
Arka Kamera :   12 MP
İkinci Arka Kamera :   12 MP
Üçüncü Arka Kamera :   8 MP
Video Kayıt Çözünürlüğü :   4K Ultra HD
Video FPS Değeri :   60 fps
Ön Kamera :   32 MP
Ön Kamera Video Çözünürlüğü :   4K Ultra HD
Ön Kamera Video FPS Değeri :   60 fps
Ekran İçinde Ön Kamera :
Optik Görüntü Sabitleme :
Arttırılabilir Hafızalı :
İşletim Sistemi :   Android
İşlemci (CPU) :   Mongoose M5
İşlemci Hızı :   2.8 GHz
Çekirdek Sayısı :   8
Grafik İşlemcisi (GPU) :   Mali-G77 MP11
Chipset :   Snapdragon 865
SAR Değeri (Baş) :   0.241 W/kg
SAR Değeri (Vücut) :   1.447 W/kg
Hızlı Şarj :
Hızlı Şarj Gücü :   25 W
Kablosuz Şarj :
Kablosuz Şarj Gücü :   15 W
Pil Türü :   Lityum İyon
USB Türü :   USB Type-C
SIM Türü :   Nano
Çift Hatlı :
Kulaklık Bağlantısı :   USB Type-C
Hoparlör :   Stereo
Bluetooth :
Bluetooth Versiyonu :   5.0
Wi-Fi :
NFC :
GPS :
4G :
Ekran Yansıtma :
Gövde Malzemesi :   Polimer
Çerçeve Malzemesi :   Metal
Suya Dayanıklı :
Suya Dayanıklılık Seviyesi :   IPX8
Boyutlar :   159.8×74.5×8.4 mm
Ağırlık :   190 gr
İvmeölçer :
Jiroskop :
Yüz Tanıma :
Parmak İzi Okuyuculu :
Seri :   Samsung Galaxy
Akıllı :

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.