Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3″ Notebook

Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3″ Notebook

En Ucuz Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3″ Notebook Fiyatları

Apple Macbook Air M1

Apple Macbook Air M1, önceki Macbook modellerine göre tamamen Apple’a özel bir işlemci kullanması ile öne çıktı. Geçmiş yıllarda Intel kullanan Macbook Air, M1 ile yeni bir dönem başlattı.

Apple’ın “hayal gücünüz kadar güçlü” sloganı ile tanıttığı Macbook Air M1, 13.3 inçlik boyutu ile kolay taşınabilir olduğu kadar retina ekranı sayesinde de boyutlarına rağmen ikinci bir ekrana ihtiyaç duymanıza engel olur.

Macbook Air M1’i en cazip kılan özellikleri ise kuşkusuz fansız tasarımı ve pil ömrünün tüm günü çıkaracak kadar güçlü olması olduğu söylenebilir.

Şimdi tüm detaylarıyla Macbook Air M1’i keşfetmek için aşağı doğru kaydırmaya devam edebilir ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderebilirsiniz!

Macbook Air M1 İşlemci Özellikleri

Macbook Air M1 çip, macbook için tasarlanan ilk çip olma özelliğine sahip. Bu da onu geçmiş versiyonlarından çok daha özel bir hale getiriyor.

Ayrıca tamamen Apple tarafından üretilmiş olması, diğer tüm parçaları ile daha entegre şekilde çalışmasını sağladığı için Macbook Air M1, çok daha stabil ve yüksek performanslı bir cihaz haline geliyor.

CPU, GPU, Neural Engine gibi teknolojilerin tek bir çipin içine entegre olması, mühendislik harikası olarak görünse de 16 milyar transistöre sahip olması çok daha önemli bir sinyal.

Görüntü ve donanım performansının yanı sıra pil performansına da ciddi bir katkıda bulunan M1 çip, verimlilik anlamında eşsiz bir güce sahip denebilir.

8 çekirdekli bir CPU’ya sahip olan M1 Macbook Air, profesyonel seviyede video düzenleme, grafik tasarım ve modelleme gibi güçlü işlemci gerektiren tüm işleri oldukça yüksek bir performansta sağlıyor.

Önceki serilerde önemli bir eksiklik olan oyun performansı ise M1 işlemci ile son buldu denebilir. Yüksek sistem gereksinimi gerektiren pek çok oyunu sorunsuz ve performanslı bir şekilde oynamak mümkün.

7 Çekirdekli GPU ile de görsel deneyimi bir üst noktaya taşıyan Macbook Air M1, 4K’ya kadar tüm görüntüleri sorunsuz bir şekilde oynatabilir.

Macbook Air M1’in en önemli özelliği ise 16 çekirdekli Neural Engine yapay zeka çipi ile desteklenmesi olabilir. Bu sayede makine öğrenimini mümkün kılan ve optimizasyonu süreklileştiren Macbook Air M1 2020 modeli, çağın tüm teknolojisini içerisinde barındırır.

Macbook Air M1 Teknik Özellikleri

Macbook M1 Air, 1.29 kg’lik ağırlığı ile yanınızda taşıyabileceğiniz en hafif dizüstü bilgisayar seçeneklerinden biridir. 30,41 cm x 21,24 cm x 0,41 cm boyutları ile ister elinizde ister çantanızda, taşıması kolay ve zahmetsizdir. Bu da size ciddi bir mobilite kazandırır.

Tasarım olarak ise Air M1’den önce çıkan modelin neredeyse aynısı denebilir. Macbook Air M1 renkleri arasında altın, uzay grisi ve gümüş olmak üzere üç farklı seçenek bulunur. Uzay grisi klasikleşmiş Apple rengi olsa da altın rengi oldukça iddialı ve şık bir görünüme sahip.

Giriş olarak ise 1 Thunderbolt 3 (40 Gbps’ye kadar), 1 USB 4.0, 1 USB 3.1 (10 Gbps’ye kadar) ve bir kulaklık jak girişine sahip. Giriş olarak oldukça zengin olan Macbook Air M1, USB 4.0 kullanması ile de aktarım konusunda en iyisini sunar.

Macbook Air M1 8 GB’lik yerleşik bir RAM kapasitesine sahiptir. Fakat cihazı satın alırken 16 GB’lik bir alternatif daha sunar. Depolama olarak ise yine yerleşik olarak 256 GB SSD’ye sahip olsa da 512 GB, 1 TB ve 2 TB’lik seçenekleri de bulunur.

Güvenlik olarak Touch ID kullanan M1 Macbook Air, iCloud ile entegre çalıştığı için özellikle bir iPhone cihazınız da varsa aktarım ve kullanım anlamında tam anlamıyla kolaylık ve hız sağlar.

Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 6 teknolojisini desteklemesi ise internet ve bağlantı hızı konusunda ne kadar iyi olduğuna dair iyi bir kanıttır.

Macbook Air M1 Pil Performansı

Apple Macbook Air M1 cihazının en albenili yanlarından birisi istisnasız pek çok kullanıcı için sunduğu bir performansı denebilir. Yüksek pil performansı sayesinde günün her saati her yerde işlem yapmayı mümkün kılar.

18 saate kadar dayanabilen pil ömrü, dizüstü bilgisayarlar arasında pek sık görülen bir iddia değildi. Üst düzey olan belirli bilgisayarlarda görünse de Macbook Air M1 gibi bu durumu standardize eden bir model yoktu.

Apple’ın Macbook Air M1’in pil performansı için sunduğu veriler şu şekildedir:

 • Wireless bağlantıyla 15 saate kadar internette gezinme
 • Apple TV uygulamasından 18 saate kadar film izleme

Macbook Air M1 Webcam Performansı

Kuşkusuz artık online görüşmeler sıradanlaşacak kadar yaygınlaştı. Macbook Air M1’in webcam performansı ise pek çok görüşmenin üstesinden gelecek kadar iyi denebilir.

Bakıldığında 720P Facetime HD bir kameraya sahip olsa da Apple’ın “İşlemsel video teknolojisine sahip gelişmiş görüntü sinyali işlemcisi” adını verdiği sistem ile görüntünüzü harika bir şekilde işleyerek iyileştiriyor.

İntel işlemciye sahip olan 2020 Macbook Pro ile webcam performansı kıyaslandığında Macbook Air M1’in cilt tonu, renkler, parlaklık gibi konularda çok daha iyi bir performansa sahip olduğu söylenebilir.

Sık sık online görüşmelere, derslere katılan bir kullanıcıysanız eğer Macbook Air M1 Apple beklentinizi karşılayacak kalitede!

Macbook Air M1 Ses ve Mikrofon Performansı

Dolby Atmos teknolojisini destekleyen Macbook Air 2020 M1, stereo hoparlörlere sahiptir. Oldukça kaliteli bir ses teknolojisi kullanan cihaz, üçlü mikrofon dizilimi ile de duymak kadar konuşma konusunda da iyi bir performans sunar.

Ayrıca bir odayı dolduracak kadar yüksek bir sese sahiptir. Ama önemli olan seslerin yüksek olmasından çok nasıl duyulduğu ise “çok net” demek hiç zor değil. Özellikle müziksiz yapamayanlardansanız şarkıların tüm seslerini temiz bir şekilde duyarak dinlediğiniz şeylerden ekstra keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Macbook Air M1 Ekranı

Macbook Air M1’i rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerden birinin retina ekrana sahip olması gösterilebilir. IPS teknolojisine sahip 13.3 inçlik ekranı, LED aydınlatma sistemini kullanır.

İnç başına 227 piksel yoğunluğuna sahip olan cihaz, 2560 x 1600 boyutlarında Apple’a özgün bir çözünürlükle gelir. P3 renk yelpazesini desteklemesi ve 400 nit parlaklık ayarları ile gün ışığında bile netliğini kaybetmez.

True Tone teknolojisi ile renkleri daha canlı, parlak ve gerçekçi hale getiren Macbook Air M1’in desteklediği diğer çözünürlükler ise şunlardır:

 • 1680 x 1050
 • 1440 x 900
 • 1024 x 640

Macbook Air M1 Artı ve Eksileri

M1 Macbook Air, pek çok artıya sahip olsa da kusursuz bir teknoloji sanırım henüz mümkün değil. Bu yüzden bazı eksilere de sahip. Artı ve eksiler cihazın kullanım amacına göre değişkenlik gösterse de genel anlamda artı ve eksileri şu şekilde sıralanabilir:

  Macbook Air M1 Artıları:
 • Olağanüstü hızlı performans
 • İnanılmaz uzun pil ömrü
 • Kullanımı kolay, rahat klavye
 • Geliştirilmiş web kamerası
 • M1 işlemci
  Macbook Air M1 Eksileri:
 • SD Kart girişi yok
 • Face ID yok
 • Ekran çerçevesi çok kalın

Macbook Air M1 Kime Göre?

Macbook Air M1, hem fiyatı hem özellikleri bakımından her tüketim ürünü gibi bir hedef kitleye sahip tabii ki. Dünyanın en iyi laptopu bile olsa kullanım amacınıza uygun değilse ne işe yarar ki?

Okul için bir bilgisayara ihtiyacınız var ise Macbook Air M1’i gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Uzun şarj süreleri, hızlı olması ve kolay taşınabilirliği sayesinde ideal bir seçim olur.

Kullanım amacınız iş ise yine Macbook Air M1’in doğru adres olduğu söylenebilir. Hem web kamerası hem mikrofon kalitesi online görüşmeler için ideal bir kaliteye sahip. Ayrıca Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5 teknolojisi sayesinde bağlantı hızı sorunlarını da ortadan kaldırır.

Bilgisayardan beklentiniz oyun ise belirli noktaya kadar Macbook Air M1 iyi bir performans sunsa da işletim sistemi her oyunu desteklemez. Bu da oyun kütüphanenizin dar olacağı anlamına gelir. Oynayacağınız oyunları satın alma kararı vermeden önce gözden geçirmek mantıklı olacaktır.

Grafik tasarım, video düzenleme gibi prodüksiyon işleri için ise gerek render süreleri gerek 4K desteği sayesinde nerede olursanız olun işlerinizi yapmayı mümkün kılar. Bu yüzden rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak iPhone ve/veya Apple Watch kullanıcısıysanız Macbook Air M1’inizle ekosistemi tamamlayabilirsiniz. Çünkü tüm Apple ürünleri birbirine en iyi şekilde entegre çalışır.

Macbook Air M1 Fiyatları

Macbook Air M1 fiyat olarak ABD’de 999$’a satışa sunuldu. RAM ve depolama kişiselleştirmesi sonucunda ise Macbook Air M1 fiyatları değişkenlik gösterir. Türkiye fiyatları için ise yukarıda yer alan Akakçe fiyat tablosunu inceleyebilir ve en ucuz Macbook Air M1 fiyatına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Macbook Air M1 kutu içeriği ise şu şekildedir:

 • Macbook Air M1İ>
 • 30 W USB-C Güç Adaptörü
 • USB-C Şarj Kablosu (2 m)

Kutu içeriğine bakıldığında standart bir laptop kutu içeriğine sahip. 30 W’lik bir güç adaptörü kullanması ise hızlı şarj olması konusunda oldukça faydalı olacaktır.

En düşük fiyat: 26.299,99 TL

En yüksek fiyat: 27.999,00 TL

Stok: 8,1 3 Yorum

Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3″ Notebook Fiyat Analizi

Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3″ Notebook Özellikleri

Tipi :   Laptop / Notebook
Seri :   Macbook
Bellek :   8 GB
Ekran Boyutu :   13.3 inç
Ekran Çözünürlüğü :   2560×1600 px
Ekran Kartı Tipi :   Paylaşımlı
İşlemci Modeli :   Apple M1
İşlemci Türü :   Apple M1
İşletim Sistemi :   macOS
SSD :   256 GB

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.