Reklam Uzantıları Nelerdir? - Moondiggy

Reklam Uzantıları Nelerdir?

Reklam Uzantıları Nelerdir?

Reklam uzantıları sizlere her açıdan avantajlar sağlayan daha etkili ve verimli reklamlar oluşturmanızı sağlayacaktır. Reklam uzantıları günümüzde metin reklamlarının içermiş olduğu alakalı ve yararlı ek bilgiler olarak bilinmektedir. Günümüzde reklam uzantıları reklamlarınızın daha fazla tıklanmasını ve daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan oldukça önemli etmenlerin başında geliyor. Böylelikle reklamlarınız daha geniş kitlelere yayılım gösterecek ve sistematik bir şekilde reklamlarınızın hit akışı artmış olacaktır.

Reklam uzantıları birkaç yapacağınız kolay adım sonucunda kampanya düzeyinde oluşturulmuştur.  İşletmeniz ve kullanıcılar için bu durum oldukça faydalı bir durumdur. Disiplinli bir şekilde uyarlanmış olan metin reklamlarını oluşturmak istiyorsanız bütün reklam uzantılarını eklemeniz gerekiyor.

Reklam Uzantıları Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Reklam uzantıları kullanmanın birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajların başında elbette ki görünürlüğün artması gelmektedir. Reklam uzantıları görünürlüğünüzün artmasında oldukça etkili bir yöntem olarak bilinir. Müşterilerinizin reklamlarınızı fark etmesini istiyorsanız birçok reklam uzantısı kullanmanız gerekiyor. Ne kadar fazla reklam uzantısı kullanırsanız daha fazla müşteri potansiyeline sahip olmuş olacaksınız. Reklam uzantıları müşterilerinize daha fazla bilgiler sunmanızı sağlayacaktır. Böylelikle müşterileriniz telefonla işletmenizi aramak yerine çok kolay bir şekilde reklam uzantılarınız sayesinde bilgi sahibi olmuş olacaktır.

Reklam uzantıları günümüzde yüksek verimlilikte yatırım getirisi sağlamaktadır. Böylece dönüşümleriniz artarak daha fazla müşteriye ulaşma potansiyeline sahip olmuş olacaksınız. Bunun yanında gelirlerinizde artış gösterecektir. Reklam uzantısı ilgi düzeyini yüksek düzeyde tutmaktadır. Reklam uzantıları kolay anlaşılır ve başarılı reklamlar oluşturmak için son derece önemli bir etkene sahiptir. Dönüşüm kazanma oranınızı artıran oldukça aktif ve potansiyeli bir uzantıdır. Her oluşturduğunuz reklam uzantısı arama ağı metninde yaklaşık olarak  ile   oranında artışlar gösterecektir.

Reklam Uzantısı Çeşitleri Nelerdir?

Reklam uzantıları birçok farklı çeşitten oluşan oldukça fonksiyonel uzantı çeşitleri olarak ön plana çıkmaktadır. Reklam uzantıları çeşitleri bakımından site bağlantıları oldukça önemli bir işlevselliğe sahiptir. Site bağlantı web sitenizin yüksek dönüşüm sağlamasını ve popüler bir hale gelmesini sağlayacaktır. Site bağlantıları mobil cihazlar için özelleştirilebilir özelliklere sahiptir. Seçmiş olduğunuz cihazlarda devre dışı kalabilmektedir.

Site bağlantıları  ile   tıklanma oranında artışlar sağlayacaktır. Reklam uzantısı çeşitleri kapsamında bir diğer çeşit ise ek bilgi uzantıları olarak bilinmektedir. Ek bilgi uzantıları işletmelerinizin yönlerinizi özetlemektedir ve vurgulamaktadır. Reklamlarınız güncel standartlarda tutmak ve istediğiniz zamanlarda ek bilgi metinlerde değişik yapılmasına izin vermektedir. Ek bilgi uzantıları sayesinde  artış sağlanmaktadır.

Bir başka çeşit ise inceleme uzantısı olarak karşımıza çıkıyor. İnceleme uzantısı tıklanma oranını  oranın artıran oldukça fonksiyonel bir reklam uzantısı çeşidi olarak bilinmektedir. İnceleme uzantıları aynı zamanda pozitif 3. Taraf incelemelerini, ödüllerini ve sıralamalarını göstermektedir. Böylelikle reklamlarınız daha geniş tıklanma oranına sahip olacaktır.

Reklam Uzantısı Çeşitlerinden Mutlaka Yararlanın!

Telefon uzantıları da reklam uzantısı çeşitleri arasında bulunmaktadır.  Reklamlarınızda mutlaka işletmenizin telefon numarasını göstermenize gereklidir, böylelikle işletmeniz daha fazla tıklanma oranı almaktadır. Telefon uzantıları tıklanma oranını yaklaşık olarak %9 oranında artıracaktır. Numaranızı yalnızca işletmenizin telefonları yanıtlayabileceği saatlerde göstermeniz gereklidir. Böylelikle müşterileriniz dilediğiniz zaman sizlere ulaşım sağlayabilecektir.

Reklam uzantıları kapsamında bir diğer uzantıda yer uzantıları olarak karşımıza çıkıyor. Yer uzantıları kişileri mağazanıza ziyaret etmeye teşvik etmektedir. Böylelikle tıklanma oranlarında  oranında artışlar göstermiş olacaktır. Tıklanma oranınız arttıkça işletmenizin kar oranında artışlar yaşanacaktır. Yer uzantıları kapsamında  hesaplarınızı Google My Business sistemine bağlamanız oldukça önemlidir.

Bir başka reklam uzantısı ise uygulama uzantısı olarak biliniyor. Uygulama uzantısı telefon veya tablet vasıtasıyla teşvik etmektedir. Aynı zamanda hesaplara ve kampanyalara ekleyebilirsiniz.

Reklam Uzantıları Hangi Yerlerde Gözükür?

Reklam uzantıları günümüzde birçok alanda etkili ve aktif bir biçimde gösterilebilir. Arama ağındaki reklamlarla birlikte reklam uzantıları gösterilebilmektedir. Uzantınıza bağlı olarak aynı zamanda görüntülü reklam ağında da gösterilmektedir. Reklam uzantılarınızı ne kadar fazla sayıda oluşturursanız işletmenizin verimliliği artacaktır. İşletmenizin kar oranlarını artırmak için kişiler reklam uzantılarını kullanabilir. Reklam uzantılarınızı kullanarak işletmelerinizin % 20 ile % arasında değişen oranlarda yükseltebilirsiniz.

Reklam uzantıları ne kadar fazla yerde gözükürse reklamlarınız daha aktif olacak ve işletmeniz daha yüksek düzeyde tıklanma oranına sahip olarak ön plana çıkacaktır.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.

fotoğrafla google aramaarama çubuğunu google yapmawordpress premiumthe_post wordpressyoast seo premium 9.3site seo analyzer360 derece marketingwoocommerce iyzicowordpress 5.5 jquerygoogle ilginç aramalarprestashop 1.7 seowordpress pythonyasaksız arama motoruotimização sitesdijital reklamlargrafik ve web tasarımdijital reklamcılık nedirwordpress twitterall one seoresim aratma googlebirden fazla sosyal medya hesabı yönetimimedya ajanslarıoceanwp prososyal medya beğenipinegrow wordpresshazır site fiyatlarıarama motorunu değiştiremiyorum chromebacklink oluşturucubackupbuddy wordpressghost wordpressseo dijital pazarlamaoceanwpgörüntüyü google da aramayerli ve milli arama motoruarama motoru googlearama motorunu google yapmagoogle arama önerilerini açmae ticaret tasarımmoodle wordpressresme göre arama googlearama motorlarında benzer siteleri bulmak için hangi operatör kullanılırkurumsal web tasarım ajansıuygun web sitesiwoocommerce proyoast onlinemasterstudy wordpresstypo3 yoasttürkiyedeki arama motorlarıgoogle site sıralamakallyas302 seopendik web tasarımget_field wordpresswoocommerce 4.5internet sitesi tasarımıhazır site yapımıbuca web tasarımayhan karaman seososyal medya marketing nedirahrefs seo toolbar chromewordpress composerpalmara seointernet sitesi kodlamaseo 6google ilk isimleriionmagseo metin yazarlığıvad är on page seopage builder elementorweb site mobil uyumlu yapmazero bs wordpress crmgoogle kelime aranma hacmiresimli arama yandexsosyal medya facebookadwooxcrawl budget seoyoast contactonline dijital pazarlama eğitimienvato templates wordpressmy elementorilk arama motoru nediryandex resimli aramawoolentorsosyal medya girişgoogle da üst sıralara çıkmadijital pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı eğitimikızılay web tasarımwebsite in wordpressbilişim tasarımsosyal medya yönetimi fiyat teklifis seosyntaxhighlighter evolved