Organik Trafik Nedir? - Moondiggy

Organik Trafik Nedir?

Organik Trafik Nedir?

Organik trafik, herhangi bir web sitesinin hiçbir ücret harcamadan doğal yoldan gelen ziyaretçilerini veya reklam yoluyla kazandığı trafiği ifade eder. Bir web sitenin organik trafiği fazla ise demek oluyor ki Google arama motorunda ilk sıralarda yer alıyordur. Organik trafik, özellikle e-ticaretin yoğunlaşması ile birlikte ortaya çıkmıştır.

Web siteleri, sayfalarına ziyaretçi çekebilmek adına SEO çalışmaları veya çeşitli ücretli reklam düzenlemeleri gerçekleştirir. Verilen tüm emekler arama optimizasyonunda ilk sıralara çıkarak daha çok kazanç elde etmek ve popülariteyi arttırmaktır. Organik trafik kesinlikle kolay bir işlem değildir, çok fazla emek ve zaman gerektirir.

Organik Trafik Nasıl Sağlanır?

İnternet kullanıcılarının web sitenizi bulması için öncelikle SEO uyumlu, belirli anahtar kelimelere uygun şekilde içerikler hazırlamanız gerekir. Firmanızın sunduğu ürün ve hizmetleri bu şekilde kısa sürede ziyaretçilerinizin önüne çıkarabilirsiniz. Ancak bu işlem o kadar kolay değildir, öncesinde çok fazla çalışma yürütmeniz gerekir. Öncesinde SEO uyumlu içerik üretiminin yanında farklı SEO destekleri de almanız gerekmektedir.

Sitenizde yayınlayacağınız %100 özgün içerikleri düzenli olarak devam ettirirseniz organik trafiğin yanı sıra sosyal trafik artışı da sağlanır. Peki sosyal trafik önemi nedir? Organik trafik ve sosyal trafik arasındaki fark nedir? Detayları makalenin devamında.

Organik Trafik ve Sosyal Trafik

Google Analityc tarafından önemli olan sosyal trafik sitenizin gelişimi ve markanız için oldukça önemlidir. Bilindiği üzere sosyal medya platformları kullanıcıların en çok vakit geçirdiği panellerdir. Bunun için web sitesine organik trafik çekildiği gibi sosyal medya hesaplarına da sosyal trafik çekilmesi gerekir.

Sosyal trafik mi daha önemli yoksa organik trafik mi sorusuna ise net cevap verilemez. Çünkü SEO çalışmaları bir bütün pasta gibidir. Bu pasta da makalenin de, site destek çalışmalarının da, sosyal medyanın da Youtube kanallarının da payı vardır. Hangi platformun ne kadar etki göstereceği belli olmaz. Bu tamamen sizin ağırlık verdiğiniz çalışmanın karşılığına bağlı bir durumdur.

Ücretli Organik Trafik Getirmek Mümkün mü?

Ücretli olarak organik trafik göndermeniz mümkündür. Fakat çok maliyetli olacaktır. Bazı programlar üzerinden yapay trafik göndermek mümkündür ancak organik trafik kadar etkisi olmaz. Yalnızca web sitenize ziyaretçi girip çıktığını Google’a ispatlamış olursunuz. Fakat bu sitenizi ön plana çıkarmaz. Bunun için düzenli içerik paylaşarak, uygun anahtar kelimeleri kullanarak, sosyal medya ve video kanallarında düzenli yayın yaparak organik trafik alma şansınızı yükseltebilirsiniz.

Organik trafik alamıyorsanız işinde başarılı ve son derece profesyonel hizmet sunan SEO elemanlarından destek alabilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda bu kişiler sitenizin takibini yapacak ve organik trafiğin artması için sizi yönlendirecektir. Aylık belli fiyatlarda ücret ödeyerek organik trafiği arttırmak için SEO çalışması yaptırabilirsiniz.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.

resimli arama yandexwpforms proseo analyse pagesite içi seo optimizasyonusite hızlandırmawoocommerce androidflickr wordpressdijital pazarlama blogyoast seo rsslaravel seo optimizationangularjs seolanding page elementormigros seodijital pazarlama blogtheme ecommercecf7 wordpressdijital pazarlama stratejileri 2019the_category wordpressgoogle arama motorundan fotoğraf silmeaylık seo danışmanlığıanalyzer seowoocommerce facebookseo sökmotoroptimeringlanding page wordpresshtml arama motoru yapmagoogle arama motoru nun ilk adıseo railsgoogle seo 2021marka yönetimi 2021r10 ahrefswp gutenbergweb tasarım wordpresswp mlsupro themethemes wordpress premium free1 seo uzmanıarama motoru yaanibreeze wordpressgoogle görsel yükleyerek aramatop rated seo companytheme elementor provideotubeseo google 2019freelance seo danışmanıjetsmartfilterarama moall one seomonsterinsights wordpressyoast seo keywordsdijital pazarlama stratejisiseo auditoriaen güvenli arama motoruphp 7.4 wordpresstidio wordpresseduma wordpresstorch arama motoruyaratıcı web sitelerioptimisation seo wordpressseo sökordsoptimeringsosyal medya ve algı yönetimidijital pazarlama hizmetlerifotoğraf ile google arama2019 google seoucuz web tasarımbookly woocommercesite seo çalışmasısosyal medya yönetimi nedirgoogle seo firmasıwordpress htmlseo webarama motoru silmewordpress twenty twentysosyal medya yönetim yazılımıwoocommerce 5.0atıf tarama motorusosyal medya ve halkla ilişkilermigros seotop rated seo companyprofesyonel web sitesi oluşturmaarama motorunun ilk adımarka değeri yönetimioptimole wordpresswordpress 360 viewerpopüler sosyal medya sitelerikişisel sosyal medya yönetimiwincher seointernet sitesi kuran firmalargoogle gizli aramanegatif seogörselle arama google fotoğraf aratmakurumsal web sitesi tasarımısosyal medya danışmanıportfolio elementorwpml woocommercemoda web tasarım