tragus şişmesi nasıl geçer ne demek?

Tragus şişmesi, kulak içindeki kıkırdak yapının iltihaplanması veya tahriş olması sonucu oluşan, ağrılı ve kızarık bir durumdur. Tragus şişmesinin geçmesi için aşağıdaki yöntemler uygulanabilir:

  1. Soğuk kompres uygulama: Tragus şişmesine neden olan iltihap veya tahrişi azaltmak için soğuk kompres uygulanabilir. Bunun için buz torbası veya soğutulmuş bir havlu kullanılabilir.

  2. Antibiyotik kullanımı: Eğer tragus şişmesi enfeksiyon kaynaklıysa, doktor tarafından reçete edilen antibiyotikler kullanılabilir.

  3. Ağrı kesici kullanımı: Tragus şişmesi ağrılı olabilir. Ağrıyı hafifletmek için doktorunuzun önerdiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz.

  4. Ilık tuzlu suyla gargara yapmak: Ilık tuzlu su, tragus şişmesi ile birlikte oluşan boğaz ağrısını hafifletmek için kullanılabilir. Bunun için bir bardak ılık suya yarım çay kaşığı tuz ekleyin ve gargara yapın.

  5. Onarıcı merhem kullanımı: Tragus şişmesine neden olan tahrişin iyileşmesine yardımcı olmak için doktor tarafından önerilen onarıcı merhem kullanılabilir.

Eğer tragus şişmesi ağrı, ateş, kulak akıntısı gibi belirtilerle birlikte uzun süre devam ederse, bir doktora danışmanız önerilir.

Yorum

Cevapla

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.