bilgisayar programcılığı mı web tasarım ve kodlama mı ne demek?

Bilgisayar programcılığı ve web tasarımı/kodlama, bilgisayar endüstrisindeki iki farklı ve önemli disiplindir.

Bilgisayar programcılığı bir yazılım ya da bilgisayar uygulamasının oluşturulmasını sağlar. Bu programlar, masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, mobil cihazlar ve hatta internete bağlı cihazlar gibi birçok platformda kullanılabilir. Programcılar, yazılım dilleri ve programlama araçlarını kullanarak, belirli bir işlevi gerçekleştirmek üzere özelleştirilmiş yazılım veya uygulamalar oluştururlar.

Web tasarımı/kodlama ise, web sitelerinin oluşturulmasını sağlayan bir disiplindir. Web tasarımcıları, web sitesinin işlevselliğini, kullanılabilirliğini, güvenliğini ve görünümünü planlamak ve oluşturmak için HTML, CSS ve JavaScript gibi web teknolojilerini kullanırlar. Kodlama becerileri, web tasarımcılarına özelleştirilmiş çözümler oluşturma yeteneği verir. Web kodlama, HTML5 gibi web standartları ve web geliştirme araçları kullanılarak yapılır.

Genel olarak, bilgisayar programcılığı daha soyut bir alandır ve yeni yazılım fikirlerinin tasarımını ve oluşturulmasını içerirken, web tasarımı ve kodlama daha somut bir alandır ve web sitesi ve uygulamaların özelleştirilmesi ve oluşturulmasına odaklanır.

Yorum

Cevapla

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.