Google WordPress için Lazy Load eklentisi yayımladı

Google WordPress için Lazy Load eklentisi yayımladı

Site hızının çok önemli olduğu bu dönemde Google site sahiplerinin ve site yöneticilerinin işlerine yardımcı olabilmek için bir WordPress eklentisi yayımladı. Google WordPress lazy load eklentisi ile WordPress sitelerin hızlarına ciddi katkıda bulunuyor.

Geliştiriciler İçin En İyi WordPress Eklentileri

Google WordPress lazy load eklentisi neler sağlayacak?

Google, Chrome’un yeni Lazy Load özelliği için tasarlanmış yeni bir WordPress eklentisi yayımladı.

Lazy Load, site sahiplerinin resimleri ve iframe’leri özel JavaScript kullanmadan yükleyerek optimize etmelerini sağlar. Google’ın yeni “WordPress Lazy load” eklentisi kurulduğunda herhangi bir ekstra işlem yapmadan Lazy Load’ı anında desteklemesini sağladığı için tüm süreci daha da kolaylaştırır.

Yeni eklentinin ana işlevi, bir web sitesindeki görüntülerin sayfada aktif olan alanda yükleme özelliğini içermesini sağlamaktır. Kurulum gerekmez, kurulum yapmazsınız ve bu eklentiyi kullanmanız site hızı açısından iyi olur.

Çeşitli Kategorilerde En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri

Bu eklenti, henüz Lazy Load’I desteklemeyen tarayıcılar için bir uyarı mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizma özel JavaScript içeriyor, ancak sayfa yükleme süresi üzerinde en az etkiye sahip olduğu söyleniyor.

Bu yüzden eklenti, tarayıcıdan bağımsız olarak web sitenizin tüm ziyaretçilerinin görüntülerin ve iframe’lerin lazy load yüklenmesinden faydalanmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Google’ın lazy load eklentisi, Eklentiler> Yeni Ekle seçeneğine gidip adıyla arayarak doğrudan WordPress yönetici panosundan yüklenebilir. Google WordPress Lazy Load eklentisini buradan indirilebilirsiniz.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.