Google spam güncellemesi tamamlandı!

Google spam güncellemesi tamamlandı!

Google’ın kasım ayında başlattığı 8 gün süren spam güncellemesi, 3 Kasım’da yayınlanmaya başladı. Bu güncellemeyle birlikte Google’ın algoritmalarına aykırı olan backlink (dış bağlantılar) belirli bir düzene sokularak spam çalışmaların önüne geçildi. Bir önceki gerçekleşen spam güncellemesi de önemli bir yere sahipti.

Google tarafından güncelleme ilk olarak aşağıdaki tweet ile birlikte Google SearchLiaison tarafından duyuruldu;

Sonuçları iyileştirmeye yönelik düzenli çalışmalarımızın bir parçası olarak, sistemlerimizde bir spam güncellemesi yayınladık. Bu Kasım 2021 spam güncellemesi bir hafta içinde tamamen kullanıma sunulacaktır. Siteleri, Arama için en iyi uygulamalarımızı takip etmeye teşvik ediyoruz

Geçtiğimiz gün 11 Kasım 2021 tarihinde de ilgili tweet’e “This update is complete.” yazarak güncellemenin tamamlandığı duyuruldu.

Google’dan Danny Sullivian, bu güncellemenin spam içerikli link alımına yönelik olduğunu belirtti. Mozcast, semrush, serpmetrics, accuranker, rankranger ve algoroo gibi güncelleme ve sıralamalardaki dalgalanmayı takip eden araçlardaki ekran görüntülerini de aşağıdaki görsellerden görebilirsiniz;

Spam güncellemesinden nasıl kurtulabilirim?

Google’ın spam güncellemesinden internet sitenizin etkilenmesi ile internet sitenizin geçmişini sorgulayabilirsiniz. Eğer bu güncellemeden etkilendiyseniz internet üzerinde 50 liraya 1500 adet satılan linklerden almış olabilirsiniz. Spam olarak geçen bu linkler internet sitenize bu güncellemede zarar verecektir.

Google Search Console üzerinden internet sitenize gelen bağlantıları denetleyerek spam olabilecek linkleri reddetmelisiniz.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.