Google, Seyahat için 3 yeni özellik ekliyor

Google, Seyahat için 3 yeni özellik ekliyor

Google, uzun seyahatler planlayanlar için arama sonuçlarına seyahat için 3 yeni özellik ekliyor. Bu özellik ile gezi planlamaları çok daha kolaylaşıyor.

Covid salgını sebebiyle bir süre boyunca insanlar tatil planlarını bir süre ertelerken arama trendlerinde tatil planlarının artmasıyla birlikte Google insanların tatil planlamalarında yardımcı olmak için çalışmalarına başladı.

Google’da “Gezilebilecek yerler” ve “Seyahat kısıtlaması olmayan ülkeler” gibi arama trendleri artarken aynı esnada Nisan 2021’de otel aramaları da son 10 yılın en yüksek hacimlerine ulaştığı bildiriliyor. Google bu soruların yanıtlarını hızlıca cevaplamak için insanların seyahat planları için 3 yeni özelliği kullanıma sunuyor.

Google, Seyahat için 3 yeni özellik ekliyor 1

Seyahat Kılavuzu

Tatil için arama yapan kullanıcılar uçuşlar, oteller veya seyahat alanlarında seyahat bilgileri gösterilirken COVID-19 ile ilgili seyahat tavsiyeleri ve istedikleri varış noktalarında kısıtlamaların olup olmadığı da artık gösteriliyor.

Google artık insanların gittiği noktada karantinaya alınması veya test sonuçlarının gerekip gerekmediği gibi ayrıntıları da ekliyor. Arama yapan kullanıcılar olası bir hedef için seyahat tavsiyeleri ve kısıtlamalarını takip edebilir ve güncellemeleri e-posta’dan alabilir.

Google Keşfet

Kullanıcıların seyahat hedeflerini daha kolay bulması için Google Keşfet sekmesi güncellendi. Google Flights kullanan seyahatçilere farklı seçeneklerle uçuş fiyatları gösterilerek Keşfet kullanımı artırılmayı planlanıyor. Keşfet artık Google.com/travel sayfası üzerinden erişilebilirken değişen kullanımıyla kullanıcıların sayfa içerisinde daha fazla dolaşması sağlanacak.

Kullanıcılar artık haritada daha küçük eğlence alanlarını da görüntüleyebilecek: Milli parklar gibi daha fazla gezi hedefi gösterilebilecekken açık hava plajı veya kayak gibi eğlence alanları da varış noktaları olarak belirlenebilir.

Ayrıca gelen en büyük özellikler arasında Google seçtiğiniz hedefte kısıtlama olup olmadığını gösteriyor. Uçuşlara ek olarak kullanıcılar seyahat planları için kalacakları otelleri, yapılacak etkinlikleri ve ziyaret etmek için en iyi zaman gibi bilgileri de iletecek.

Nerede duracağınıza Google karar verecek

Yolculuğunuz boyunca Google Haritalar artık en büyük yardımcınız olacak. Nerede duracağınız konusunda Google Maps artık yardımcınız olabilir.

Google Haritalar masaüstü bilgisayarlarda kullanırken başlangıç ve son hedef noktasını girin ve oteller, parklar, kamp alanları ve dinlenme durakları gibi bir çok yerin durması için öneriler haritada görüntülenecektir.

Durak olarak eklemek için belirli bir konumu seçin, yolculuk planladıktan sonra yol tarifleri bir kullanıcının telefonuna e-posta veya Google Haritalar aracılığıyla aktarılabiliyor. Ayrıca bu yol planı yolculuk esnasında telefondan tekrardan düzenlenebiliyor.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.