Google Search Console ürün zengin sonuçları için yeni raporlama sunuyor

Google Search Console ürün zengin sonuçları için yeni raporlama sunuyor

Google Search Console yeni arayüze geçtiğinden bu yana yeni özellikleri de peşpeşe bizlere sunmaya devam ediyor. Google Search Console ürün zengin sonuçları raporu ile yeni kontrol alanı daha paylaşmış oluyor.

İşletmenizin bir web sitesine ihtiyacı var mı?

Ürün zengin sonuçları Google Arama görünümü

Google, Search Console’a yeni veriler ekleyerek ürün satışı yapan firmalara Google Arama’da yer alan ürün zengin sonuçlarının performansı hakkında bilgiler vermeye başlıyor. Ürün zengin sonuçları (product rich results) Google Arama’da aşağıdaki gibi görünüyor.

Google Search ürün zengin sonuçları görünümü

Google Search Console Sayfa Hızı Raporu kullanıma sunuldu

Google Search Console ürün zengin sonuçları Google Search Console görünümü

Performans sekmesinde toplam gösterim sayısı, toplam tıklama sayısı, ortalama tıklama oranı ve ortalama konum gibi istatistikleri gösteren Search Console performans raporunda yeni bir Arama Görünümü’nde bulunabilir.

Google’ın ürün arama sonuçlarında görünmeye uygun web siteleri, “Ürün sonuçları” adlı yeni bir Arama Görünümü türü bulur.

Google Search Console ürün zengin sonuçları görünümü

“Web sitesi sahiplerinin bu zengin sonuçların etkisini anlamaları gerekiyor. Google Search Console Performans raporu, web yöneticilerinin Google Arama’daki web sitesi sonuçlarının performansını anlamalarına ve optimize etmelerine yardımcı olmak için tıklamalar ve gösterimler gibi önemli ölçümler sağlar. Bu metrikler ayrıca cihaz, coğrafya ve sorgularla da filtrelenebilir. ”

Alışveriş trafiğinin zaman içinde nasıl değiştiğini ve ürün arama sonuçlarında hangi arama sorgularının ortaya çıktığını keşfetmek için veriler bölümlendirilebilir. Özellikle fiyat, bulunabilirlik, vb. zengin verilerden ne kadar trafik geldiğini bulmak için verileri daha da detaylandırabilirsiniz.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.