Google Search Console rehberli tarifler için raporlar ekliyor

Google Search Console rehberli tarifler için raporlar ekliyor

Google Search Console artık “Rehberli Tarif” açısından zengin sonuçların performansı hakkında rapor hazırlayacak.

Google, Search Console’daki Rehberli Tarifler için destek ve Zengin Sonuçlar Testi aracındaki işaretlemeyi doğrulama özelliği ekliyor. Rehberli Tarif işaretlemesi, Google Asistan’da tarif ararken kullanıcıların adım adım ilerlemesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Google bu özelliği iki yıl önce başlattı ve şimdiye kadar site sahipleri işaretlemenin ne kadar verimli şekilde çalışıtığını belirlemenin kolay bir yolunu bulamadı. Ayrıca Google, doğru bir şekilde uygulandığından emin olmak için işaretlemeyi doğrulamanın bir yolunu sunmamıştı.

19 Mayıs’ta açıklanan yeni özelliklerle Google bu sınırlamaları telafi ediyor:

Google Search Console Test Araçlarına İki Yeni Özellik Geliyor

Search Console güncellemeleri

Search Console’da site sahipleri, Google’da ‘Rehberli Tarif’ açısından zengin sonuçlar olarak ortaya çıkan sayfaların tıklamalarını ve gösterimlerini görüntüleyebilir. Search Console, rehberli tarif işaretlemesinin uygulanması hakkında rapor vererek hata tespit edildiğinde site sahiplerine bildirimde bulunur. Bir hata giderildiğinde, site sahipleri aynı raporu Google’a bir sayfanın değiştiğini ve yeniden taranması gerektiğini bildirmek için kullanabilir.

Google Search Console URL Denetleme Aracını Daha Kullanışlı Hale Getiriyor

Zengin sonuçlar test aracı güncellemeleri

Google, Zengin Sonuçlar Test aracını Rehberli Tarif işaretlemesini doğrulama özelliğiyle güncelledi. Bu, site sahiplerinin sayfalardaki hataları birbirinden bağımsız olarak kontrol edebilmelerini sağlayacak.

Zengin Sonuçlar Testi yayınlanan kodu olduğu gibi ham kodu da analiz edebildiğinden, site sahipleri bir sayfa yayınlanmadan önce işaretlemelerini test edebilirler. Araç, kodu doğrulamanın yanı sıra, site sahiplerine Google Asistan tarafından oluşturulduğunda Rehberli Tarif işaretlemesinin nasıl görüneceğini de gösterebilir.

Bu güncellemeler artık Rehberli Tarif işaretlemesi kullanan tüm siteler için kullanılabilir durumda.

Kaynak: Google

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.