Google Search Console indekslediği sayfaların kesin analizlerini vermeye başladı

Google Search Console indekslediği sayfaların kesin analizlerini vermeye başladı

Artık yoğun kullananlar için yeni olarak algılanmasa da Google Search Console yeni arayüzü sonrası yaptığı geliştirmeler ile analiz yapmamızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Google Search Console indekslediği sayfaların verilerini işleyip daha doğru analiz vererek işimizi kolaylaştırıyor.

Google Search Console indekslediği sayfalar için daha doğru analiz veriyor

Google Search Console, Dizin > Kapsam raporunda dizine eklenmiş sayfalarda daha doğru bir rapor sunma özelliği ile güncellediğini geçtiğimiz günlerde bu tarz duyurular için kullandığı @googlewmc hesabından attığı Tweet ile duyurdu.

Bu güncelleme aslında 15 Aralık’ta gerçekleşti, ancak Google değişikliği Twitter üzerinden bugün açıkladı.

Google Search Console indekslediği sayfalar,

Yeni Google Search Console Site Haritası Silme Yeteneği Kazandı

Ayrıca, Dizin > Kapsam raporunun kendisinde, 15 Aralık’ta yapılan bu rapordaki verileri etkileyebilecek bir gelişme olduğuna dair açıklama yapıldı. Ek açıklama da belirtilen bir başka durumu dizine eklenmemiş verilerin hariç bırakılanlar sekmesinde yer alması.

“Dizin > Kapsam raporu artık dizine eklenmiş sayfalarda doğru bir şekilde rapor verebilir. Belirtilen tarih itibarı ile durumu “Tarandı – şu anda dizine eklenmiş değil” olan bazı sayfaların dizine eklendiği bilinmektedir. Sonuç olarak, bu şekilde dizine eklenen sayfaların “Hariç Bırakıldı (Excluded)” durumundan “Geçerli (Valid)” duruma aktarıldığını görebilirsiniz. Bu, sitenizdeki herhangi bir değişikliği değil, daha doğru bir sayım sistemini yansıtmaktadır. ”

Bu değişiklik, 15 Aralık’tan itibaren Dizin > Kapsam raporundaki verilerin görünümünü etkileyecektir.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.