Google Search Console AMP sayfaları için yeni resim arama verileri gösterecek

Google Search Console AMP sayfaları için yeni resim arama verileri gösterecek

Google geçtiğimiz ayda tanıtılan yeni resim arama verileri özelliği ile istatistiklerini Search Console üzerinde göstermeye başladı.

Google Search Console Test Araçlarına İki Yeni Özellik Geliyor

AMP sayfalarında gözüken ve Google’ın AMP sayfalara özel yeni “ziyarete git” özelliği ile etkileşime giren resimler için veriler takip edilebilecek. Yeni kullanıma sunulan özellik arama yapan kullanıcılara bir görüntünün göründüğü sayfalara kolay erişim sağlıyor. Mobil arama sonuçlarında ise bir resime dokunduğunuzda sayfanın AMP sürümü önceden yüklenmiş bir şekilde açılır pencere olarak bekler.

Google Search Console yeni resim arama verileri özelliğini kullanıma sundu

Google Resimler kısmında arama yapan kullanıcılar görsel kaynağının sayfasını tam olarak görüntülemek için tarayıcı penceresinde yukarı kaydırabilir. “Ziyaret etmek için kaydırın” adı altında aşağıdaki örnekteki gibi gözüküyor:

Google Search Console yeni resim arama verileri

Veriler Search Console üzerinde “Resim Sonuçlarında AMP” sayfasının altında bulunacak. Bu verilere arama sonuçları performans raporunun Arama Görünümü kısmından erişiliyor. Bu sayfadan verileri görüntülere göre filtreleyin:

Bu arayüze ulaşmak için Sol taraftaki menüden Performance ve ardından Search Appearance menüsüne giriş yapın.

İnternet sitenizde AMP kullanıyor ve doğrulanmış bir Search Console’a sahipseniz yapmanız gereken ekstra hiçbir işlem bulunmuyor.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.