Google, Ocak 2020 algoritma güncellemesini duyurdu

Google, Ocak 2020 algoritma güncellemesini duyurdu

Google, basitçe “January 2020 Core Update” olarak adlandırdığı geniş kapsamlı Ocak 2020 algoritma güncellemesini onayladı. Ocak 2020 güncellemesi, büyük değişikliklerle tüm dünyadaki arama sonuçlarını etkileyecek.

Kasım 2019 Google algoritma güncellemesi

Ocak 2020 güncellemesi genel bir güncelleme

Ocak 2020 algoritma güncellemesi “Speed Update” gibi belirli tek bir konuyu hedef alan, var olanın üzerine geliştirme yapılacak türden bir güncelleme olmayacak. Google yetkilileri, bu güncellemenin de daha önceki algoritma güncellemeleri gibi olacağını söyleyerek özel olarak blog yazısının okunması gerektiğine işaret etti.

Algoritma güncellemelerinin temelde nasıl işlediğini anlamak için Google’ın geçmiş paylaşımlarından bir alıntı:

Google algoritma güncellemelerinin nasıl çalıştığını anlamak için; 2015 yılında en iyi ilk 100 filmi seçtiğiniz bir liste oluşturduğunuzu düşünün. Birkaç yıl geçtikten sonra, 2019’da doğal olarak, listeyi yenileyeceksiniz. Daha önce listenizde yer almamış bazı yeni ve harika filmler listenize girmeye aday olacak. Ayrıca, yeniden değerlendirme yaparak bazı filmlerin önceki sıralamalarından daha iyi sıraları hak ettiğini düşünebilecek ve değişiklikler yapabileceksiniz.”

Google ayrıca; “Liste değişecek fakat daha önceden yüksek sıralardaki filmlerin aşağılara düşmesi, bu filmlerin kalitelerinin düştüğü anlamına gelmiyor. Yalnızca, ön sıraları daha çok hak eden filmler olduğu anlamına geliyor” şeklinde açıklama yapmıştı.

Bu bilgiyi bir kenarda tutarak söyleyebiliriz ki; algoritma güncellemesini takip eden süreçte, bir sayfanın sıralamasının düşmesi, kesin olarak sayfada bir hata olduğunu göstermez. Sayfalar, son güncellemeden itibaren yayınladıkları içeriklere ve daha öncesinde yayınlanmasına rağmen gözden kaçmış içeriklerine göre yeniden değerlendirilirler.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.