Google My Business tüm konumların hizmet alanı mesafelerini güncelliyor

Google My Business tüm konumların hizmet alanı mesafelerini güncelliyor

Yakın zamanda bazı hesapların görüntülediği Google Haritalar görünümünde bazı farklılıklar söz konusuydu. Daha önce yer aldığınız ve konum servisinde işaretlediğiniz mekanların etki alanlarını pembe veya mor renkli bir çerçeve ile seyrek de olsa görmeye başlamıştık. Her zaman karşımıza çıkmayan ve hizmet mesafeleri ile ilişkilendirdiğimiz bu konu ile ilgili değişikliği sizinle paylaşıyoruz. Google My Business mesafeye dayalı hizmet bölgeleri ile ilgili bir güncelleme yapılacak.

Google My Business İşletmelerin Kendi Hizmet Alanlarını Belirlemesini Sağlıyor

Google My Business mesafeye dayalı hizmet bölgeleri güncellemesi

Google My Business mesafeye dayalı hizmet bölgeleri güncellemesi konumlardaki değişiklikleri otomatik olarak uygulayacak. Uygulama sonrasında mesafeye dayalı servis alanları kaldırılacak. Akabinde mesafeye dayanan servis alanı işletmelerini ayarlamayan konumlar için otomatik olarak en yakın tanımlanmış alanlara dönüştürülecektir.

Bu değişiklikten etkilenen Google My Business listelerinin yöneticileri, hesaplarına giriş yaptıktan sonra bu güncellemeleri inceleme fırsatına sahip olacak. Konumlarınız bu değişiklikten etkilenirse, bir sonraki oturum açışınızda sayfanın üstünde bir “Google Güncellemeleri (Updates from Google)” bildirimi göreceksiniz. Orayı tıkladığınızda, Google tarafından yapılan değişiklikleri kabul etme veya şehre, posta koduna veya diğer alanlara dayalı yeni bir hizmet alanı sunma seçeneğiniz olacak.

Google, geçen yıldan bu yana mesafeye dayalı hizmet alanlarını iptal etme sürecinde olduğu daha önce paylaşmıştı ve bu ani bir değişiklik olarak görülmüyor. Google, bu hizmeti fiziksel olarak bulundukları yerden belirli bir mesafeden uzakta hizmet veren işletmeleri barındırmak amacıyla yapıyor. Bu değişiklik aynı zamanda müşterilere fiziksel konumlarında hizmet vermeyen işletmeler için de ideal görünüyor.

Google Haritalar’da Yinelenen Konumlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İşletmelere, değişiklikleri kendi başlarına uygulamak için teşvik çalışmaları yapıldı ve bunun için makul bir süre verildi. Şimdi Google, hala mesafe tabanlı hizmet alanlarına sahip herhangi bir listedeki değişiklikleri yapmaya zorluyor.

Bu değişiklik konumlarınızın arama sonuçlarındaki görünüşünü etkilemeyecek gibi görünüyor. Yine de konumlarınızın müşterilerinize hizmet verdiğiniz alanda görünmesini sağlamak için Google’ın değişikliklerini takip etmek gerekli.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.