Google My Business eksik incelemelerin olduğunu kabul etti

Google My Business eksik incelemelerin olduğunu kabul etti

Google kısa süre içerisinde çözülmeyecek bir sorun olan Google My Business inceleme sonuçlarının eksik olmasının nedenlerini belirterek doğruladı.

Google My Business Nedir?

Geçtiğimiz hafta SEO Uzmanları tarafından Google My Business aracının incelemelerinin eksik çıktığını farketmeye başladı. Bu gibi durumlarda kaybolan yalnızca bir ya da iki incelemeydi, diğer istisnai durumlarda ise bir işletmenin incelemelerin hepsi kayboldu. Bu kayıp gelen değerlendirmeler hakkında Google’a bildirim gönderen kullanıcılara cevap olarak Google, bunun üzerinde çalışılacağı bildirilmişti. Bu görünüş sonucunda sorun kısa isimler eklenerek girişlerin askıya alınması gözüktü ve Google My Business ile ilgili son güncelleme konuyla alakasız olduğu ortaya çıktı.

Google My Business yorumlar neden kayboluyordu?

Askıya alınma sürecinden itibaren Google’ın gözden geçirmelerin neden eksik olduğunu anlatan ve bunu çözmek için gelen bir adet güncelleme getirildi.

Bu konu hakkında da yeni bilgiler vermesi nedeniyle yerel arama uzmanı Joy Hawkins’e ulaşıldı. Bu konu hakkında Joy Hawkins, Google’ın sahte incelemeleri kaldırma çabaları esnasında yasal incelemeler yanlışlıkla işletme listeleri üzerinden kaldırıldığı söyleniyor. Bu konu hakkında Google tarafından yapılan açıklama;

“Sahte incelemeleri Google Haritalar’dan kaldırma çabalarımızda, işletmelerden kaldırılan incelemelerde bir artış yaşadık. Herhangi bir meşru incelemenin eski durumuna getirilmesini sağlamak için araçlarımızı ve sistemlerimizi inceliyoruz.”

Bu açıklama ise yasal yorumlar yanlışlıkla kaldırılmış ve geri getirilmiş olabilir, veya da olmayabilir. Google tarafından oldukça karmaşık bir açıklama gelmesiyle Hawkins tekrar bir açıklama getirerek  “Tecrübelerime göre, Google, yorumları otomatik olarak tonlarca listedeki incelemeleri algoritmik olarak kaldıran bir şeyi ayarladığında, bilerek kaldırıldıkları için bunları geri yüklemiyorlar.” şeklinde yorum yapıyor. Google My Business eksik inceleme nedenleri Google tarafından doğrulanmış ve çalışamalar için çalışmalar da başlanmış olduğu Hawkins ve Google tarafından bildirilmiş oldu.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.