Google, iPhone kullanıcılarının Siri ile arama yapmasını sağlıyor

Google, iPhone kullanıcılarının Siri ile arama yapmasını sağlıyor

Google, iPhone kullanıcılarının yerleşik Siri sesli asistanı üzerinden arama yapmasını mümkün kılan bir güncelleme getirdi. iOS işletim sistemi için Google uygulamasında yapılan bir güncelleme, Apple’ın Kısayollar uygulaması aracılığıyla Siri ile iletişim kurmasına izin veriyor. Kısayollar yeni iPhone’lara önceden yüklenmiş olarak geliyor, ancak eski modeller için de App Store’dan ücretsiz olarak indirmek mümkün.

Google Uygulaması için Siri Kısayolu Ayarlama

Kullanıcıların Kısayollar ile yapabileceklerinden biri özel sesli komutlar oluşturmaktır. Ses komutları, belirli eylemleri gerçekleştirmek üzere uyumlu uygulamaları tetiklemek için kullanılabilir. Örneğin, Siri artık “Hey Siri, Google’da [anahtar kelime] için arama yap” komutuyla bir arama yapmak üzere Google uygulamasını tetikleyebilir.

Nasıl ayarlayacağınızı aşağıda adım adım açıkladık.

Siri kısayolu oluşturmak için yapılması gereken birkaç basit adım var. İlk olarak, Google uygulamanızı en son sürüme güncellediğinizden emin olun. Ardından, Kısayollar uygulamasını açın ve yeni bir kısayol oluşturma seçeneğine dokunun. ‘Kısayol Oluştur’a dokunduktan sonra + ‘İşlem Ekle’ye dokunun. Uyumlu uygulamalarda sunulan işlemlerden herhangi birini seçme seçeneğiyle karşılaşacaksınız. İşleri kolaylaştırmak için arama çubuğuna “Google” yazıp Google Arama Uygulaması’nı seçmeniz yeterli.

Bazı uygulamalarda, seçim yapabileceğiniz birden fazla işlem vardır. Google uygulaması, Google ile arama yapmak için yalnızca bir işlem sunar.

Sağlanan metin kutusuna istediğiniz herhangi bir şeyi yazarak bu işlem için ses komutunu özelleştirin. ‘Tamam’ı seçin ve işte bu kadar.. Artık “Hey Siri, Google’da ara … ” diyerek iPhone’unuzda kolayca bir Google araması yapabilirsiniz.

Sonunda, Siri’nin sağladığı arama sonuçlarından memnun olmayanlar, bir çözüme kavuştu. Bununla birlikte, bu yeni arama yönteminin tek dezavantajı ise, Siri’nin cevabı size okuyamayacak olması.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.