Google Flights nedir?

Google Flights nedir?

Uzun süredir kullanımda olmasına rağmen bir çok Google kullanıcısı tarafından bilinmeyen yararlı Google hizmeti Google Flights nedir?

Google kendi bünyesinde kullanıcılara sunmuş olduğu bir çok farklı hizmet bulunuyor. İnternet dünyasının en büyük arama motoru Google, birçok internet sitelerinin önünü kesecek bu hizmetiyle kullanıcılara uçak bileti sunuyor. Google.com/flights bağlantısı üzerinden erişebileceğiniz uçak hizmetiyle, Google arama sonuçlarına da dahil olarak uygun uçak bileti arayanlar için basit ve kullanışlı bir uçak bileti arama motoru olacak. Daha öncesinde Bing’in de buna benzer bir hizmeti bulunuyordu. Bing Travel ismiyle piyasaya sürülen hizmet, Google’ın çıkışıyla birlikte kullanımını yitirmiştir. İnternet üzerinden bilet arayan kullanıcıları direk bir şekilde kendine çeken hizmet, diğer bilet arama sitelerinin önüne geçerek piyasadan çekilmelerini sağlayacak.

Ucuz uçuşlar bulmak için Google Flights yerelleştirildi

Google’ın yaptığı bir çok sağlam altyapılı servislere yaptığı gibi 2010 yılının yaz aylarında 700 milyon dolar fiyat teklifiyle ITA Software’in Google Flights’a kaynak teşkiliyle 2011 Ağustos ayında paylaşılmıştı. İnternet üzerinden bilet ve seyahat fırsatlarının arttığı dönemimizde Google’ın buna da el atmasıyla birlikte bir çok online bilet satış sitesi hüsrana uğramış durumda.

Google Flights nedir?

Uçak bileti ile yolculuk yapmak isteyen kullanıcılar için oldukça yardımcı olacak Google Flights hizmeti, hızlı ve etkili bir biçimde kullanıcılara bilet öneriyor. Arama sonuçlarında fiyat, zaman, uçuş süresi gibi bir çok filtre sunuyor. İlk yıllarda sadece ABD için geçerli olan Google Flights bugün bir çok ülke için hizmet veriyor.

Google Flights

Gün geçtikçe daha da popüler hale gelen Google Flights başarılı adımlar attığı bu projesinde, diğer projelerinde olduğu gibi “materyal tasarım” görüntüsüne kavuşturdu. Bir çok sayıda uçuş alternatifini tek bir sayfa üzerinden listeleyen Google Flights, oldukça hızlı ve oldukça başarılı bir performans sunuyor. Diğer uçak bileti arama motorlarına göre en başarılı performansı sergileyen hizmet, en uygun fiyatlı biletleri listeleyerek kullanıcılara yardımcı oluyor. Yapılan arama sonuçlarında direkt bir şekilde Google kendi hizmetini sunarak da akıllara tekelleşme konusunu getiriyor. Rekabet sonuçlarını, en önde kendisini çıkartarak diğer şirketlerin kullanımını engelliyor. Dolayısıyla tekelleşme davaları ile bir süre sıkıntı yaşayacak.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.