Google Featured Snippets için algoritma güncellemesini duyurdu

Google Featured Snippets için algoritma güncellemesini duyurdu

Arama motoru özellikleri arasında oldukça kullanışlı olan Feature Snippets yenilendi. Google Featured Snippets algoritma güncellemesi yaptığını duyurdu.

Google tarafından sunulmuş en büyük nimet olan Featured Snippets kullanıcıların yaptığı arama sonuçlarınında kullanıcıya en hızlı cevabı vermek için tasarlanmış ufak parçacıklardır. Örneğin şarkı sözü aradınız ve karşınıza direk şarkı sözleri çıkıyor. Arama sonuçlarında karşınıza direk cevabı veren kutucuklar Featured Snippets’dir.

Google, yeni Featured Snippets algoritma güncellemesi hakkında açıklama yaptı

Kullanıcıların aradığı bilgiyi en güncel şekilde sunmayı hedefleyen Google Featured Snippets algoritması konusunda önemli bir algoritma güncellemesi getirdi. Bu konu hakkında Google Arama Başkan Yardımcısı Pandu NAYAK;

“Aramanın özünde dil anlayışı var ve sistemlerimiz dili insanların yaptığı gibi anlamıyor ” diye yazıyor. “Bu nedenle, aramalarınızı daha iyi anlamak ve özellikle tazeliğin önemli olup olmadığı gibi ima edilen yararlı bağlamın olduğu durumlarda ilgili sonuçları sağlamak için sürekli olarak yeni yollar geliştiriyoruz.”

Google Featured Snippets Alanını Genişletti

Bu algoritma güncellemesi sonunda Google aramasında yapılan “Okul ne zaman tatil?” sorusunda önceden 2018/2019 tatilleri vurgulanırken artık 2019/2020 yılları tatilleri yapılacak.

Google Featured Snippets algoritma güncellemesi

Buna benzer yaklaşan etkinlikler hakkında bilgi veren Featured Snippets, getirilen algoritma güncellemesi ile daha taze bilgiler verecektir ve dolayısıyla güncellikten ötürü daha doğru bilgiler verecektir. Google bu örnek ile birlikte Stranger Things’in yeni bölüm ve sezonlarının da ne zaman başlayacağının bilgisini verebiliyor. Yeni algoritma ile yapılan arama sonuçlarında kullanıcılar daha net ve daha taze bilgiler ile karşı karşıya gelecek. Daha öncesinde okulların tatil dönemi sorulduğunda geçtiğimiz yılların tatil dönemleri hakkında bilgi veren Google Featured Snippets, yapılan güncelleme ile birlikte tamamen değişikliğe gitmişcesine daha güncel bilgiler verecektir.

Arama yapan kullanıcıların aradıkları cevabı hızlı ve net bir şekilde kullanıcıya sunan Google Featured Snippets, belirli algoritmalarla birlikte makale içerisindeki bilgileri özel kutucuk içerisine alarak en üstte gösterir. Arama sonuçlarında üst sıraya çıkan snippet, yapılan arama ile ilgili sayfada yer alan bilgilerin özetini bağlantıyla ve başlıkla birlikte verir. Son gelen güncellemeyle birlikte de kullanıcılar bu bilgilerin daha güncel versiyonuna ulaşacak.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.