Google Currents Nedir?

Google Currents Nedir?

Google Currents Nedir; Google üzerinden kullanıcıların dijital bir pano üzerinden bir ya da birden fazla kullanıcının giriş yaparak, kolektif olarak çalışma yürütebildikleri bir platformdur. Bu platform üzerinden hem kurumsal iletişim ağı kurulabilmekte hem de bireysel çalışma yapıları planlanabilmektedir. Google Currents kullanıcılarına ücretsiz şekilde kolektif bir çalışma programı ve altyapısı sağlamaktadır. Google Plus’a alternatif olarak oluşturulmuş bu platform, bir noktada kapalı bir sosyal medya altyapısı olarak da nitelendirilebilir.

Google Currents Nedir ve Google
Currents Nasıl Kullanılır?

Google Currents nedir; kullanıcılarına ücretsiz bir dijital pano hizmeti sağlamaktadır. Böylece belirli kurumsal bir yapı içerisinde yer alan birden fazla kullanıcı aynı pano üzerinden çalışma yürütebilir, evrak paylaşabilir ve dosya alışverişinde bulunabilir. Google Currents Nisan 2019 yılında kapatılan Google Plus’un, kurumsal çalışma yapısında olan velihattı olarak da nitelendirilebilir.

Google Currents Nasıl Kullanılır?

Google Currents kullanmak için
öncelikli olarak, belirli bir dijital pano oluşturmanız gerekmektedir. Google
Currents kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Google Currents’e tarayıcı, mobil ya da tablet üzerinden giriş yapabilirsiniz. Uygulamayı App Store ya da Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.
 • İndirdiğiniz uygulamaya Gmail adresiniz üzerinden giriş yapabilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz panoyu, iş ya da proje ortaklarınızın mail adreslerini ekleyerek paylaşabilirsiniz. Böylece pano içerisinde yer alan iş durumlarını hem daha stabil düzenleyebilir hem de iş ortaklarınızla daha hızlı paylaşarak daha hızlı reaksiyon alabilirsiniz.
 • Ana sayfa üzerinden iş önceliklerini belirleyebilir, şablonlar oluşturabilir ve bu şablonlar üzerinden çalışmayı yönetecek kişleri gösterebilirsiniz.
 • Yapılacaklar listesi oluşturabilirsiniz.
 • Deadline oluşturarak, çalışma takvimi için gereken zamanı bütün grup üyeleriyle paylaşabilirsiniz.
 • Etiketler oluşturarak, çalışmaların içerisindeki şablonlara uygun olarak ayırabilirsiniz.
 • G Suite müşterilerine sağlanan ek hizmetlerle ilgili olarak uygulama içerisinden bilgi alabilirsiniz.

Google Currents Avantajları
Nelerdir?

Google Currents avantajları
kullanıcılarına birçok faydayı da beraberinde sunuyor. Burada kullanıcıların
dijital bir pano üzerinde çalışma şemalarına ek olarak, iletişim kurma
fırsatları da sunmaktadır. Google Currents avantajları:

 • Şirket
  çalışanlarının birbirleri arasında; iletişim, dosya, bilgi ve geri bildirim
  paylaşmalarına olanak sağlaması.
 • İş arkadaşlarının
  görmesi adına kendi birimlerini ve bildirimlerini yayınlayabilir. Şirket
  haberleri güncellenebilir.
 • G Suite aboneliği
  ile eşgüdümlü çalıştığı için, Google üzerinde sağlanan diğer platformlar ile de
  eşgüdümlü çalışabilmektedir.

Google Currents, sektör içerisinde yer alan alternatif dijital panolara kıyasla daha kullanışlı ve Google’ın diğer hizmetleriyle de daha uyumludur. Gmail hesabınızla giriş yaptığınızda; Takvim, map, gmail başta olmak üzere Drive ve Fotoğraflar üzerinde de erişim kurarak, tam anlamıyla bir optimizasyon yakalayabilmeniz mümkün hale gelebilmektedir. Çoklu kullanıcıya karşı sağladığı imkanlar ve kurumsal kullanıma olan yatkınlığıyla, Google Plus’ın yarattığı olumsuz havayı şimdiye kadar yıkmayı da başarmıştır.

Google Currents nedir?

Google Currents sosyal medya plaformu mantığını izleyen ve kurumsal yapılarda birden fazla kullanıcının giriş yaparak işin sürdürülebilirliğini sağladığı dijital bir panodur.

Google Currents ne işe yarar?

Google Currents ile kullanıcılar birbirleri ile dosya aktarımı sağlayabilir, haberleşebilir ve koordineli çalışma programları geliştirebilir.

Google Currents kullanım avantajları nelerdir?

Google Currents ile şirket çalışanları kolayca iletişim ağı oluşturabilir, şirkete dair güncel haberleri anında öğrenebilir ve birbirleri ile eşgüdümlü bir şekilde çalışabilirler.

Yazılım Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Dijital Pazarlama Uzmanı olarak yaklaşık 9 senelik bilgi birikimine sahibim. Web adresim moondiggy.com üzerinden sizlere güncel bilgiler paylaşarak, bilgi aktarımı yapmaktayım.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.