Google: Core Web Vitals değerlerini iyileştirmek neden sıralamaları yükseltiyor?

Google: Core Web Vitals değerlerini iyileştirmek neden sıralamaları yükseltiyor?

Google çalınanı Martin Splitt güncelleme gelmeden Core Web Vitals değerini yükseltenlerin neden sıralamasının yükseldiği hakkında açıklamalarda bulundu. Haziran ayında gelecek olan güncelleme öncesi değerlerini iyileştiren siteler şimdiden sıralama kazanmaya başladı. Martin Splitt ise bu konuya düzenlenen video konferansta cevap verdi.

Test mi tesadüf mü?

Loren Martin Splitt’e bu bir test mi yoksa tesadüf mü diye şu cümleler ile sıralama değişikliğinin sebebini sordu. Bu sorunun gelme sebebi ise Haziran ayında gelecek olan güncellemenin sitelerden istenilen değerleri yakalayan sitelerin şimdiden sıralama kazanması kafa karıştırdı. Güncelleme gelmeden bu değerleri iyileştiren site yöneticilerinin siteleri sıralamada yükselme sağladı bu ise akıllara şu soruyu getirdi Core Web Vitals test mi ediliyor yoksa tesadüfen mi sıralama kazandık?

“Bu, Sayfa Deneyimi Güncellemesinin şu anda, belki hafta sonları test ediliyor olabileceğinin ve / veya resmi olarak gerçekleşmeden önce yavaş yavaş kullanıma sunulduğunun bir göstergesi mi? Yoksa tesadüf mü? “

Loren’in bu sorusuna Martin Splitt şöyle cevap verdi;

“İkisi de değil. Tesadüf bile değil. Sayfa hızı daha önce bir sıralama faktörü idi. Bu durumda bunun Sayfa Deneyimi ile ilgisi yoktur. Ancak tesadüfen, siteyi daha iyi hale getirerek yanlışlıkla Sayfa Deneyimi olmayan bir şeyden sıralama artışı elde ettiniz. “

Bu cevabı şöyle yorumlayabiliriz; Aslında gelecekteki güncellemeye hazırlanırken zaten bir sıralama faktörünü tamamlamış oldunuz site hızı bir sıralama faktörü olduğu için kullanıcı deneyimini iyileştirirken site hızınızda artış oldu bu artışın sonucunda ise sıralama kazandınız.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.