Google büyük haber sitelerinin öne çıkma durumunu inceliyor

Google büyük haber sitelerinin öne çıkma durumunu inceliyor

Uzun zamandır küçük fakat profesyonel içerikler hazırlayan haber sitelerinin şikayetçi olduğu durum Google’ın odak noktağı oldu.

Google büyük yayıncıların konuyu daha iyi bilen fakat küçük sitelere kıyasla gösterimini düşük tutuyor. Büyük internet siteleri otorite sahibi olması sebebiyle rakibi olan küçük internet sitelerinin gösterimini engelliyor ve her konuda üst sıralara çıkıyordu.

Twitter’da başlayan şikayet konuları bir çok farklı SEO platformunda konuşuluyor, SEO ve site sahipleri her zaman otoriter haber sitelerinin her konuda ön planda olmasından yakınıyor. Aynı zamanda anahtar kelime yamyamlığı yapan haber siteleri kullanıcı deneyiminden çok artık tıklanma ve görüntülenme için çabalıyor. Twitter üzerinden hereandnowim tarafından atılan tweet John Mueller’in de ilgisini çekti ve bu duruma bir açıklık getirdi.

Hereandowim tarafından sorulan soru: Güvenilir haber kuruluşları google arama algoritmalarıyla oynamaya başladı, herhangi bir onay veya ret sistemi mevcut mu? Veya onlarla başa çıkmanın bir yolu var mı?

Bu soruya cevap olarak John Mueller sert bir çıkış yaparak: Yani senin hakkında yazacağın bir konuyu haber siteleri yazmamalı mı? Bu biraz sert bir soru görünüyor.

John Mueller bu soruyu yanıtladıktan sonra Google’dan Danny Sullivan araya girerek: Paylaştığın ekran görüntüsünde ilk sayfayı yansıtmadığını düşünüyorum. Bununla birlikte sponsorlu içerik barındıran herhangi bir site hakkında geniş bir rehberlik sağladığını düşünüyorum.

Tweet’in devamında Google ekibi haber sitelerinin yaptığı bu durumu normal olarak karşılarken SEO alanında çalışma yapan ve internet sitesi sahibi olan diğer kişiler bu durum hakkında daha da şikayetçi olmaya devam ederken WSJ, CNN, Cnet ve daha bir çok internet sitesinin indirim kuponu, poker, slot, kitap ve daha bir çok konu hakkında içerik yazarak anahtar kelime yamyamlığı konusunda şikayetçi oldu.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.