Google arama sonuçları snippet özelleştirlemelerini duyurdu

Google arama sonuçları snippet özelleştirlemelerini duyurdu

Google arama sonuçları snippet özelleştirmeleri ile yeni bir savaş alanı daha açıyor site sahipleri için. Meta etiketlerine yenilerini ekleyerek yapılandırma yapma imkanı sağlıyor.

Sıfırıncı Sıra SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Google arama sonuçları snippet özelleştirmeleri duyuruldu

Google’ın, site sahiplerinin arama snippet’lerinin görüntülenme biçimini özelleştirmelerini sağlayan yeni biçimlendirmesi bu haftadan itibaren kullanılmaya başlanacak ve bu geçiş sürecinin 1 hafta gibi bir süre içinde tamamlanması bekleniyor.

Google SearchLiaison Twitter hesabında aşağıdaki duyuruyu yaptı:

Yeni biçimlendirme geçtiğimiz ay tanıtılmıştı Bu değişiklik ile site sahiplerine, içeriklerinin Google arama snippet’leri önizlemesinde nasıl görüneceği ilgili daha fazla kontrol etme imkanı sağlıyor.

Site sahipleri yeni biçimlendirmeyi kullanarak çeşitli arama snippet niteliklerini özelleştirebilecek. Burada bahsi geçen özellikler, bir snippet’in maksimum uzunluğunu, video önizlemelerinin uzunluğunu ve küçük resimlerin boyutunu içerebilir. Yeni işaretleme özelliği ile, arama motoru sonuç sayfalarında yer alan snippet alanlarında çok fazla bilgi vermek istemeyenler için sadece kısa bir bölümünün snippet’te görünmesini sağlamak için de kullanılabilir.

Yeni işaretleme hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Google ayrıca, SEO uzmanlarına Twitter’daki @SearchLiaison hesabı aracılığıyla değişiklik konusunda bir destek verdi:

Google Artık AMP Makaleleri İçin Daha Büyük Görseller İstiyor

Zaten ilerlemiş ve biçimlendirmeyi uygulamış olan SEO uzmanları ve site sahipleri, arama sonuçlarına yansıyan değişiklikleri bir haftadan biraz fazla bir süre içinde görmeye başlayacaktır. İşaretlemeyi henüz uygulamamış olanlar elbette herhangi bir zamanda yapabilirler. Değişiklikler Google’ın web sitenizi bir sonraki taramasında görünecektir.

Son olarak, bu güncellemeyi belirtmeye değer, yeni biçimlendirmeyi kullanan sitelerin arama sıralamasını etkileyecek şekilde tasarlanmamıştır. Yeni işaretleme, yalnızca sitedeki snippet’lerin arama sonuçlarında nasıl görüntülendiğini etkiler.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.