Google Algoritma Değişiklikleri Neden Takip Edilmeli?

Google Algoritma Değişiklikleri Neden Takip Edilmeli?

SEO konusunda araştırmalar yapıyor ve internet sitenizde uyguluyorsanız dikkatinizi çekecek Google Algoritma Değişiklikleri Neden Takip Edilmeli?

Google Algoritmaları pek çok kriterler aracılığıyla internet sitelerini bu kritere göre sıralayan robotun adıdır. Alakasız sonuçlar yerine kişinin aradığı sonuçları indeksleme yöntemini kullanan Google, bu algoritmalar sayesinde kullanıcıların istediği verileri kullanıcılara sunuyor.

Google Algoritma Değişiklikleri Neden Takip Edilmeli?

Öncelikle bir internet sitesi geliştiricisi iseniz bu konu sizler için çok önemli. Sahip olduğunuz internet siteleri var ve bunların trafiğinin bir çoğunluğunu Google sağlıyor. SERP üstünde Tsunami fırtınaları başladığı zamanlar internet sitelerinizi bu fırtınalardan kaçırarak etkilenmemeniz gerekli. SEO tekniklerinizi güncelleyerek ve çalışmalarınızı daha mantıklı çizgiler ile devam ederek internet sitenizi bu fırtınalardan kaçırabilirsiniz. Google Algoritmalarının değişikliklerini de takip etmek bu fırtınalardan sizi koruyabilir.

Google Algoritma güncellemelerini takip etmek ne kazandırır?

İnternet siteleriniz için Google Algoritma güncellemelerini takip etmek bir çok yeniliği takip etmeniz sonucu size getiri olarak oldukça kazançlı olacaktır.

  • İnternet sitesinin sıralaması ve görünürlüğü,
  • Organik aramadan gelen trafik,
  • Geri dönüş oranı,
  • ROI (Return of Investment),
  • Kazanç.

Google kullanıcılarının bir çoğu Google algoritma değişikliğini internet sitelerini cezalandırmak için getirdiği düşünülürken güncellenen algoritmaların tamamı kötü siteleri ve hile kullanılan siteleri başarılı bir şekilde aşağı sıralara çekmek için yayınlanıyor. Google algoritmalar tarafında yaptığı bu güncellemelerle arama sonuçlarında daha alakalı ve daha ilgili siteleri, kullanıcıya ulaştırmak için uğraşıyor.

 

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.