Google Ads portföy teklif stratejilerini daha fazla seçenekle genişletiyor

Google Ads portföy teklif stratejilerini daha fazla seçenekle genişletiyor

Google Ads portföy teklif stratejileri için, daha akıllı teklif türleriyle uyumlu hale getiren yeni seçenekler sunmaya başlıyor.

Google Ads Nedir? Google Adwords, Google Ads Oldu

Portföy teklif stratejisi, reklamverenlerin birden fazla kampanyadaki performansı optimize etmesine yardımcı olabilir. Birden çok kampanyayı, reklam grubunu ve anahtar kelimeyi bir araya getiren otomatik, hedefe dayalı bir teklif stratejisidir. Bugüne kadar, hedef CPA(eylem başına maliyet), hedef ROAS(reklam harcaması geri dönüşü), maksimal tıklanma hedefi, ve hedef gösterim payı için portföy teklif stratejileri mevcuttu.

Artık, ‘Akıllı Teklif Verme’yi arama kampanyalarında kullanmayı daha da kolaylaştırmak için, dönüşümleri ve dönüşüm değerini en üst düzeye çıkaracak portföyler kullanılabilecek.

Google Ads Performans Planlayıcısı Tanıtıldı

Reklamverenler ayrıca bu yeni portföyleri, dönüşümlerin veya dönüşüm değerinin arttırılmasına yardımcı olabilecek, paylaşılan bütçelerle eşleştirebilecekler.

Google; bir bütçeyi paylaşan ve tıklanma, dönüşüm ve dönüşüm değerini arttırmayı hedefleyen birden fazla kampanya olması durumunda, bunlara aynı portföyde yer vermeyi öneriyor.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.