Eski ve kalitesiz içeriklere ne yapmalıyız?

Eski ve kalitesiz içeriklere ne yapmalıyız?

Yıllar geçtikçe bazı yazılarımız güncelliğini yitiriyor ve eskidiği için yeterli ilgiyi görmüyor. Aynı zamanda geçmişte ürettiğiniz yeterli sıralamayı alamayan yazılarınızı ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız yazımızda bu sorunlara cevap bulacaksınız.

Eski içeriğe ne yapmalıyız?

Eski içerik kalitesiz içerik demek değildir. Öncelikle içeriğinizi iyi analiz etmeniz gerekiyor. Arama motorlarında sıralama alıyor mu? eğer alıyor ise gelen kullanıcı içeriğinizde ne kadar duruyor veya içeriğiniz ile reaksiyona geçiyor? bu soruları küçük bir araştırma ile cevaplandırabilirsiniz. Eğer içeriğiniz sıralama almıyor ve kullanıcılar içeriğiniz ile etkileşime girmeyip çıkıyor ise içeriğiniz kalitesiz demektir. Eski içeriklerinizi günümüze göre güncelleyebilir ve daha iyi sıralama almasını sağlayabilirsiniz.

Kalitesiz içeriğe ne yapmalıyız?

Kalitesiz içerik sitenizin genelini etkileyen önemli durumlardan birisidir. İçeriğinizin kalitesiz olduğuna emin iseniz içeriğiniz silebilir 301 yönlendirme ile benzer daha kaliteli bir içeriğe yönlendirebilirsiniz. İçeriğinizi kurtarmak istiyor iseniz içeriğinizi güncelleyerek daha kaliteli hale getirebilirsiniz, iyileştirme çalışmalarınız sonuç vermiyor ise içeriği daha iyi bir içeriğe yönlendirmek en mantıklısı olacaktır.

John Mueller konu hakkında ne diyor?

Google’dan John Mueller’e canlı yayın sırasında yöneltilen soruya net bir şekilde cevap veriyor.

John Mueller’e yöneltilen soru;

“Eski ve kalitesiz Bütün makaleleri kaldırmalı mıyım, bu web sitemi etkiler mi yoksa bunu saklamalı mıyım?”

John Mueller ise bu soruya şöyle cevap verdi;

“Sanırım bu, web sitenizle, adınızla yayınlamak istediğiniz iyi bir içerik olduğunu düşündüğünüz bir şeyse, o zaman saklardım. Eski olması kötü olduğu anlamına gelmez. Ama bakarsanız ve ah, bu benim için utanç verici, yayında olmasını istemiyorum, çok kötü” derseniz. O zaman ya iyileştirin ya da kaldırın.”

John Mueller’in cevabından anlayacağınız üzere kalitesiz içeriğinizi ya iyileştirin ya da kaldırmaktan çekinmeyin.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.