Eski Search Console tamamen kapanıyor

Eski Search Console tamamen kapanıyor

2018’in başlarında yeni arayüzü kullanmaya başladığımız andan itibaren Google Search Console bölüm bölüm eski arayüzden yeni arayüze geçiş yapmaya devam ediyordu. Uzun sayılabilecek bir süredir devam eden bu geçişin ne zaman tamamlanacağını açıkladı, eski Search Console kapanıyor. Diğer taraftan yeni Search Console eski özellikleri bekleyen kullanıcılarıyla gündeme gelmeye devam ediyor.

Yeni Search Console’a eski özelliklerin tamamı gelecek mi?

Eski Search Console kapanıyor

Google, Search Console’un eski sürümünü resmen kapatıyor. Hala eski sürümde yer alan ve eski sürüme erişmeye çalışan kullanıcılar yeni Search Console’daki alakalı sayfalara yönlendirilecek. Search Console’daki her eski araç ve rapor için hala bire bir değiştirme yok, bu nedenle Google bunları şimdilik kullanımda tutacak:

Google, yukarıdaki araçları ve raporları yeni Google Search Console’da kullanılabilir duruma getirmek için çalışmaya devam edecek. Ancak, Google, son zamanlarda kullanıcıların tüm araçların yeni sürüme taşınmasını beklememeleri gerektiğini belirtti.

Google Search Console domain ile doğrulama işlemleri kolaylaştırıyor

Google, ekibini eski arama konsolu arayüzünün önünde bir grup fotoğrafı için toplayarak bu vesile ile övgüde bulundu.

Eski Search Console’u kullanmaya devam etmek isteyenler, #SCmemories hashtagini kullanarak Twitter’da anılar paylaşmaya teşvik ediliyorlar.

 

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.