En İyi Ücretsiz 13 WordPress E-Ticaret Teması

En İyi Ücretsiz 13 WordPress E-Ticaret Teması

İnternetin ve çevrim içi alışverişin yükselişiyle birlikte, her zamankinden daha fazla insan e-ticaret sayesinde kazanmaya devam ediyor. Bu süreçte ticaret yapmak isteyenlerin ise en çok başvurduğu altyapılardan ilki WordPress. WordPress, bir e-ticaret girişimi başlatmak için mükemmel bir platformdur. Kullanacağınız çarpıcı ve güçlü bir temayla da WordPress etkisi arttırılmaktadır. Dilerseniz, en iyi ücretsiz 13 WordPress e-ticaret teması ve özelliklerine birlikte göz atalım.

 1. Botiga
 2. Neve
 3. Zigcy Lite
 4. eStore
 5. Astra
 6. Open Shop
 7. GeneratePress
 8. Leto
 9. Wootsify
 10. Gutenshop
 11. Rife
 12. ShoppingCart
 13. Kadence

En İyi WordPress E-Ticaret Temaları Nelerdir?

WordPress ile en iyi e-ticaret temasını oluşturmanın yolu WooCommerce eklentisi ile uyumlu bir tema bulmaktan geçer. Nitekim bu eklenti, bir web sitesini zahmetsizce bir satış makinesine dönüştürmenize olanak tanır.

Birincisi, sitenize ürün resimlerini, açıklamaları, özellikleri ve fiyatları görüntüleyen çarpıcı ürün sayfaları ekleyebilirsiniz. Bu sayede, web sitenizi ziyaret edenler bu ürünleri sanal bir alışveriş sepetine ekleyebilir ve hazır olduklarında ödemelerini yapmak için ödeme sayfasına gidebilirler.

Bütün bunlar kulağa oldukça teknik gelebilir ama WooCommerce sayesinde uygulaması kolaydır. Bu sebeple en iyi WordPress e-ticaret temaları listesinde WooCommerce eklentisi ile uyumlu temalardan bahsedeceğiz.

1.Botiga

Bu eksiksiz e-ticaret teması, ürünlerinizi dikkat çekici bir şekilde sergilemenize olanak tanıyan zarif, minimalist bir tasarıma sahiptir. Botiga, çok çeşitli işletme ve markaların kullanması için çok yönlü bir yapıya sahiptir. Botiga, birden çok listeleme stili sunar, bunlar:

 • Çeşitli ürün kartı özelleştirme seçenekleri,
 • Üç ürün sayfası sunan galeri tasarımı,
 • Son olarak da farklı ödeme stillerine sahip altyapıdır.

Ayrıca bu tema, ürün önerisi ve filtre özelliklerinin yanı sıra aralarından seçim yapabileceğiniz beş başlık stiline de sahiptir. Botiga, ürünlerinizi öne çıkarmak ve tanıtmak için çevrim içi mağazanıza bir blog eklemenize olanak tanır. Ayrıca, gönderilerinizi sergilemek için size çeşitli seçenekler sunan altı farklı arşiv düzenine de sahiptir.

2.Neve

Hızlı yüklenecek şekilde oluşturulmuş ve özelleştirmesi kolay bir tema istiyorsanız, Neve teması mükemmel bir seçimdir. E-Ticaret siteleri söz konusu olduğunda, hız, dönüşüm oranlarınız üzerinde büyük bir etki yapar. Bu sebeple Neve uygulaması oldukça faydalıdır çünkü hız konusunda gelişmiş seçeneklere sahiptir.

Neve teması ile:

 • Temayı özelleştirebilirsiniz,
 • Yazı tiplerini değiştirebilirsiniz,
 • Logonuzu yüklenme biçimini bile etkileyen benzersiz bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Neve teması, Elementor ile eşsiz bir uyuma sahiptir, böylece sayfa düzenleriniz üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz.

3.Zigcy Lite

Zigcy Lite teması tamamen WordPress Özelleştirici üzerine inşa edilmiştir. Bu, çevrim içi mağazanızın tam olarak istediğiniz gibi görünmesini sağlamakta sorun yaşamayacağınız anlamına gelir. Yalnızca renkleri ve yazı tiplerini özelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda en iyi ve en popüler ürünlerinizi sergileyen güzel ve tamamen özel bir ana sayfa da oluşturabilirsiniz.

Tema ayrıca güzel ve kişiselleştirilmiş ödeme sayfaları ile birlikte gelir, böylece ödeme sayfaları sayesinde dönüşüm oranlarınızı iyileştirebilirsiniz. Temanın WooCommerce ile tam bir entegrasyonu vardır. Bu nedenle:

 • Ürün ve içerik arama yeteneği,
 • Ziyaretçileri en son ürünleri kontrol etmeye davet eden bir harekete geçirme bölümü,
 • Çoklu gönderi özelliği,
 • Sayfa düzenlerini kişiselleştirme gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz.

4.eStore

eStore, herhangi bir e-ticaret mağazası için ücretsiz olarak indirebileceğiniz çekici bir temadır. Bu tema ile WooCommerce eklentisiyle uyumluluğu sayesinde hemen satışa başlayabilirsiniz.

eStore’un profesyonel sürümü eksiksiz bir özellik paketi sunarken, ücretsiz sürümün de sunabileceği çok şey vardır. Tema, Elementor ve Beaver Builder gibi popüler sayfa oluşturucularla entegre edilmiştir ve bu da özelleştirmeyi çok kolaylaştırır.

Ayrıca birden çok widget alanı ve özel widget’lar elde edersiniz. Ek olarak, kenar çubuğu seçeneklerine ve kapsayıcı düzeni seçeneklerine tam erişim, ücretsiz sürümde de mevcuttur. Ücretsiz başlangıç ​​sitesi ve tek tıklamayla demo içe aktarma sayesinde eStore’u çok kolay bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

5.Astra

E-Ticaret web siteleri söz konusu olduğunda hız çok önemlidir. Sonuçta, hiç kimse favori ürünleri için alışverişe başlamadan önce sayfanın yüklenmesini beklemek istemez. Astra teması, WordPress için kullanabileceğiniz en hızlı temalardan biri olarak kendini göstermektedir.

Temanın özelleştirilmesi de kolaydır ve renkleri, yazı tiplerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca kendi logonuzu da ekleyebilirsiniz ve dilerseniz daha fazlasını yapabilirsiniz. Elementor sayfa oluşturucu eklentisini kullanarak çeşitli öğeleri özelleştirebileceğinizi de unutmayın.

6.Open Shop

Open Shop, restoranlardan kozmetik mağazalarına kadar her türlü e-ticaret işletmesine uygun, modern ve çok amaçlı bir temadır. Bu e-ticaret teması, kendi tasarımlarınızı hızlı bir şekilde başlatmanıza yardımcı olan önceden hazırlanmış şablonlardan oluşan bir koleksiyonla birlikte gelir.

Ayrıca mağazanızın görünümünü özelleştirmek için:

 • Üç ana başlık düzeni,
 • Sekiz widget,
 • Alt bilgi seçeneği,
 • Bir renk yöneticisi,
 • Ürün seçenekleri ve daha fazlası arasından seçim yapabilirsiniz.

7.GeneratePress

GeneratePress, hemen hemen her tür çevrim içi mağazayı hızlı bir şekilde kurmak için kullanabileceğiniz harika bir ücretsiz e-ticaret WordPress temasıdır. En önemlisi, tema sitenizin hızı ve performansı için optimize edilmiştir. Temanın tasarımı, onunla oluşturduğunuz sitenin erişilebilir olmasını sağlar. Bu da daha geniş bir kitleye ulaşacağınız anlamına gelir.

Renklerde, tipografide ve çeşitli stil öğelerinde ayarlamalar yapmak da dahil olmak üzere, bu temada hemen hemen istediğiniz herhangi bir özelleştirmeyi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca kenar boşlukları, kenar çubukları, altbilgiler ve dolgu dahil olmak üzere daha geniş düzen üzerinde de kontrole sahipsiniz.

8.Leto

Leto WordPress teması, ücretsiz ve güzel bir alışveriş sepeti yapılandırmasıyla mükemmel e-ticaret araçları sunar. Promosyonlarınızı ve diğer fırsatlarınızı görüntülemek için büyük bir başlık resmine sahip, siteniz için oldukça modern bir düzendir. Leto WordPress teması, WooCommerce ile uyumludur ve hemen hemen her tür mağaza için mükemmeldir.

Tema seçeneklerine girdiğinizde, kaç tane özelleştirme aracının mevcut olduğunu fark edeceksiniz. Örneğin, renkleri, tipografiyi, yazı tiplerini ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz. WordPress’e aşina olanlar için, tüm bu seçeneklerin varsayılan WordPress özelleştiricisinde mevcut olmasının keyfine varacaksınız.

Leto ayrıca ana sayfanızın tamamını geliştirmek için çeşitli widget’lar sağlar. Bu, e-ticaret siteleri için harika bir seçenektir. Çünkü onları kolaylıkla hareket ettirebilir ve sitenize medya ve afişler ekleyebilirsiniz.

9.Wootsify

Birçok tema, hızlı bir şekilde bir web sitesi geliştirmenize yardımcı olacakları vaadiyle satılmaktadır. Ancak bazen, özellikle bir e-ticaret web sitesi işletiyorsanız, tasarımınızı mükemmelleştirmek için daha fazla zaman ayırmanız gerekecektir. Neyse ki, Wootsify’da bunu başarmanıza yardımcı olacak pek çok şey var.

Hızı ile öne çıkan Wootsify hızlı bir kurulum süreci sunabilir. Basit bir kurulum süreci, neredeyse sonsuz sayıda özelleştirme seçeneği bu temanın tek avantajı değildir. Aynı zamanda tema ile birlikte verilen demo sürümler, Elementor sayfa oluşturucu eklentisi ile tam uyum sağlamaktadır. Buna ek olarak, siteniz için daha benzersiz gereksinimleriniz varsa, bu tema gerçekten aradığınız tema olabilir.

10.Gutenshop

E-ticaret siteniz için basit bir web sitesine ihtiyacınız varsa, Gutenshop kesinlikle size yardımcı olabilir. Temiz ve minimalist görünümü, mağazanızı inşa etmek için sağlam bir başlangıç ​​sunmaktadır.

Bu e-ticaret teması, WooCommerce ve yerleşik bir sayfa oluşturucu tarafından desteklenmektedir. Bu sayede yeni başlayanlar için uygun bir yol sağlar. Görünümü yalın ve anlaşılırdır, bu da minimalist bir yaklaşım benimsemek istiyorsanız ideal olduğu anlamına gelir.

11.Rife

Rife teması, aralarından seçim yapabileceğiniz yedi hazır düzene sahiptir. Bunlardan biri de çevrim içi mağaza demosudur. Tek bir tıklamayla demoyu içe aktarabilir ve sitenizi birkaç saat içinde çalışır duruma getirebilirsiniz.

Tema, yeni gelenleri vurgulayabileceğiniz veya onları belirli bir kategoriye yönlendirebileceğiniz, ekranın üst kısmında bulunan çarpıcı bir alana sahiptir. Ana sayfada ayrıca çeşitli kategorilerden öne çıkan ürünleri sergilemek için bolca alan vardır.

Temanın özelleştirilmesi kolaydır, böylece WordPress özelleştiriciyi kullanarak renkleri, yazı tiplerini değiştirebilir ve diğer görsel öğeleri değiştirebilirsiniz.

12.ShoppingCart

ShoppingCart, WordPress için kullanabileceğiniz çok amaçlı WooCommerce temasıdır. Tema, hızlıca kullanılabilecek çeşitli demolarla birlikte gelir.

Temanın,

 • Örneğin, en popüler koleksiyonu öne çıkarmak,
 • Mağazanıza yeni gelen bir ürünü öne çıkarmak

gibi seçeneklerde kullanmak için bir harekete geçirici mesaj ekleyebileceğiniz başlık alanının üzerinde bir bölümü vardır. Ayrıca ana sayfada çeşitli kategorilerdeki ürünleri de sunabilirsiniz.

Temada, ana sayfaya içerik eklemek için birden fazla gezinme menüsü, özel sosyal medya simgesi ve çok sayıda widget bulacaksınız.

13.Kadence

E-Ticaret siteniz için kullanıcı deneyimi ön planda olan bir tema arıyorsanız, Kadence doğru tercihlerden biridir. Bu çok yönlü tema, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun için e-ticaret mağazalarında kullanabileceğiniz iki demo da dahil olmak üzere önceden hazırlanmış şablonlardan oluşan bir kitaplık ile birlikte gelir. Ayrıca bir sürükle ve bırak oluşturucu, önceden hazırlanmış menü tasarımları ve özel düzenlerin yanı sıra çok sayıda renk ve tipografi seçeneği içermektedir.

Sonuç olarak Kadence, özellikle basit bir e-ticaret sitesi kurmayı planlıyorsanız, nispeten basit ama sağlam bir deneyim sunar. Başlık eklentileri ve sınırsız sitelerde kullanım gibi daha gelişmiş özellikler arıyorsanız, bu özellikler temanın premium sürümünde mevcuttur.

Sık Sorulan Sorular

WordPress e-ticaret temaları ne işe yarar?

WordPress ile e-ticaret sitesi kurmak isteyenler için bazı eklentiler ve temalar gereklidir. Bunların arasında e-ticaret sitelerine uyumlu temaları kullanmak oldukça önemlidir. Böylece yapılan işle sitenin görünümü uyumlu olacaktır.

WordPress e-ticaret temaları ücretli mi?

Her WordPress e-ticaret teması için ödeme yapılması gerekmez. Kimi tema tamamen ücretsiz biçimde kullanıma sunulurken kiminde bazı özellikler için ödeme yapılması gerekmektedir.

En iyi WordPress e-ticaret teması hangisi?

En iyi WordPress e-ticaret temasını seçebilmek için ihtiyaçların net biçimde belirlenmesi gerekir. Bu ihtiyaçlara tam olarak cevap verebilecek tema site için en iyi tema olacaktır.

SEO hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.