En İyi İçerik Yönetim Sistemleri ve SEO - Moondiggy

En İyi İçerik Yönetim Sistemleri ve SEO

En İyi İçerik Yönetim Sistemleri ve SEO

En İyi İçerik Yönetim Sistemleri ve SEO: Arama motoru optimizasyonunun (SEO) önemi web geliştiricisi ve iş dünyası tarafından tam anlamıyla anlaşılmadan önce, İçerik Yönetim Sistemleri (CMS), şirketlerin büyük ve küçük ölçekli web sitelerini kolayca oluşturup güncellemelerine yardımcı olmak için icat edilmiştir. Sonuç olarak, günümüzde kullanımda olan ve sitenizi arama motorlarında sıralamaya engel olan veya tamamen engelleyen birçok içerik yönetim sistemi vardır. Bu yazımızda bu konuya dair bilgilerimizi paylaşacağız.

İçerik Yönetim Sistemi nedir?

Bir içerik yönetim sistemi, bir kullanıcının HTML ve CSS kaynak kodu dosyalarını düzenlemeye gerek kalmadan bir web sitesi oluşturmasına izin veren bir web programıdır. Ortak CMS uygulamaları şunları içerir: özel CMS programları, site oluşturucuları, standart şablon siteleri, çevrimiçi mağazalar ve bloglar.

CMS avantajları:

 1. Çoklu editörler bir web sitesine katkıda bulunabilir.
 2. Sık sık malzeme eklenmesine izin verir.
 3. Hızlı dağıtım.
 4. E-ticaret, bloglar, portallar, wiki’ler için gelişmiş işlevsellik.
 5. Açık kaynak CMS’ler ücretsiz veya düşük maliyetlidir ve birden fazla barındırma sağlayıcısı tarafından desteklenebilir.

CMS dezavantajları:

 1. HTML kaynak kodunu düzenlemede olası kısıtlamalar.
 2. Web standartlarına uymayabilir.
 3. Tasarım sınırlamaları getirebilir.
 4. Tescilli CMS’ler, başka bir barındırma sağlayıcısına veya geliştiricisine geçiş yapmanızı önler.

En İyi İçerik Yönetim Sistemleri

Aşağıdaki sistemler açık kaynaklıdır, büyük geliştirme topluluklarına sahiptir ve doğru şekilde yapılandırılmışlarsa iyi bir SEO performansı sağlarlar.

 • WordPress bir blog aracı ve yayın platformudur. WordPress, statik sayfaları veya bir makale akışı yayınlayabilir. Alışveriş sepetleri de dahil olmak üzere WordPress’i genişletmek için çok çeşitli modüller mevcuttur.
 • Joomla popüler bir açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemidir. Alışveriş sepeti modülleri, e-ticaret özelliklerine ihtiyaç duyan siteler için Joomla’ya eklenebilir.
 • Drupal, Joomla’nın daha gelişmiş bir sürümüdür. Genellikle büyük siteler, özellikle çevrimiçi topluluklar için kullanılır.
 • Dot Net Nuke bir Windows .NET içerik yönetim sistemidir. DNN bazen arama motorları tarafından kolayca belirlenemeyen bir menü sistemi ile gelir, ancak bu SEO dostu CSS HouseMenu ile değiştirilebilir .
 • MediaWiki bir Wikipedia ürünüdür ve doğal olarak SEO dostu ve tam standartlara uygundur.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.

quick adsensewordpress gmailquote seointernet pazarlama şirketleriseo hocaseo cockpitwordpress php 7kurumsal web tasarımgizli arama motorlarıopera arama motoru eklemeajans kurmakseo bossdetaylı arama googleexpert seo googletheme genesisarama motorları nedirmigliorare indicizzazione sitotransferwise woocommercevarsayılan arama motoruoptimizacijawidget wordpressseo uzmanı seokaossosyal medya uygulamalarıdijital medya ve pazarlamaweb sitesi hazıramp woocommerceyt seodiscount woocommercegoogle discover seoarama motoru optimizasyonu nedirseo seokaosprofesyonel web sitesi oluşturmawordpress seo uzmanıdijital reklamcılık nedirseo wepazarlama ajanslarıwp localmarka yaratma süreciadrotatewoocommerce telegraminternet reklammicrosoft edge google arama motoru eklemepage builder siteoriginsosyal medya dijital pazarlamagörsel aratma googleen çok kullanılan sosyal medya sitelerifotoğrafı google aratmayoast seo proesc_url wordpressarama motorları isimlerigoogle arama sonuçlarını tarihe göre sıralamamasterstudy wordpressoff page seo wordpressSosyal Medya Ajansisosyal medya yöneticisi aranıyorgoogle arapça arama motorugrafik web tasarımseo strategiawoocommerce facebook shoptheme genesisdünyanın ilk arama motoruweb tasarım müşteri bulmareklam facebookelementor pro woocommerce templatesürün pazarlama tekniklerien eski arama motoruara arama motoruwordpress 4.7yoast duplicateoxygen woocommercekallyas wordpresstelefondan google fotoğraf aratmahouzez wordpressgoogle analytics 4 wordpressweb tasarım ismekkurumsal web hizmetlerirtl wordpressweb site seo çalışmasıinternet reklamkurumsal web sitesi yapan firmalarenvato wp themesw3tcallinseokurumsal instagram yönetimi