Düzeltilen Google Search Console Tag Manager sorunu sitelerin yeniden doğrulaması gerektirebilir

Düzeltilen Google Search Console Tag Manager sorunu sitelerin yeniden doğrulaması gerektirebilir

Kullanıcıların bir süredir yaşadığı Google Search Console’daki Tag Manager doğrulama sorunu nihayet çözüme kavuştu. Google, orunun çözüldüğünü Twitter hesabından duyurdu.

Google Tag Manager (GTM) Nedir?

Google Search Console, Tag Manager sorunu düzeltildi

Google, Tag Manager kullanan site sahiplerinin, yetkilerini Search Console’da yeniden doğrulaması gerekebileceğini paylaştı.

Kısa süre önce, Google’ın daha önce düzeltildiğini onayladığı Search Console’daki Google Tag Manager doğrulama yöntemiyle ilgili bir sorun tespit edildi. Görünüşe göre bu sorun, sitelerin Search Console’da doğrulanmış durumlarını kaybetmesine neden oldu, ancak bunun tam olarak neden kaynaklandığı bilinmiyor.

Google, problemin çözüldüğünü ve Search Console’daki doğrulamaların yenilenmesi gerekebileceğini belirtmesine rağmen konuyla ilgili detaylı bilgi vermedi.

Dün, Google Webmasters resmi Twitter sayfası üzerinden yapılan paylaşımda:

“ Search Console’daki GTM doğrulama yöntemiyle ilgili bir sorunumuz vardı, ancak şimdiye kadar çözülmüş olması gerekiyor. Yeniden doğrulamanız gerekebilir. Adresinde doğrulama hakkında daha fazla bilgi için: link.” ifadeleri yer aldı.

Google, Search Console Doğrulamasını Kolaylaştırıyor

Sitenizin etkilenip etkilmediğini nasıl öğrenebilirsiniz?

Site sahipleri, Search Console’a giriş yaparak bu sorundan etkilenip etkilenmediklerini hızlı bir şekilde anlayabilirler. Search Console’da sitenizin verilerine hala erişebiliyorsanız, bunu sitenizin doğrulanmış olduğunun bir işareti olarak kabul edebilirsiniz. Bir sitenin yeniden doğrulanması gerekiyorsa Google, Search Console’da oturum açtıktan sonra site sahibinden bunu yapmasını isteyen bir gösterimde bulunacaktır.

Bir siteyi Search Console’da doğrulamanın birkaç farklı yolu vardır, Google Tag Manager kullanmak yalnızca bir seçenektir. Google Tag Manager kullanarak sitenizi tekrar doğrulayabilir veya mevcut diğer yöntemlerden herhangi birini uygulayabilirsiniz.

Search Console’da Tag Manager kullanarak sitenizi yeni doğrulamak için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız, Google rehberini inceleyebilirsiniz.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.