Doğal Backlink Kazanabileceğiniz 6 Yöntem - Moondiggy

Doğal Backlink Kazanabileceğiniz 6 Yöntem

Doğal Backlink Kazanabileceğiniz 6 Yöntem

Web sitenize başka bir web sitesinden verilen backlink; bir onaylama, öneri ve yayıncının içeriğinizi güvenilir bir kaynak olarak sunduğu anlamına gelir. Doğal backlink alma kapasiteniz; içeriklerinizin, farklı kullanıcıları backlink vermeye teşvik edecek kadar ilgi çekici ve güncel olmalarına bağlıdır. Doğal backlink kaynakları, web sitenizin alan otoritesini geliştirmenin yanı sıra sizi yeni kitlelerle tanıştırarak otorite alanızı genişletebilir. Doğal backlink alma yöntemleri arasında öne çıkan 6 başlığa gelin, yakından bakalım:

Orijinal İçerikler Oluşturmak

Orijinal içeriğe sahip olmak, pazarlama çabalarınızı geliştirirken kullanabileceğiniz en değerli dijital pazarlama taktiklerinden biridir. Ziyaretçinin sorununu çözen, yüksek kaliteli ve anahtar kelime açısından zengin içerikler oluşturmanız daha fazla görünürlük elde etmek, site sıralamasını iyileştirmek ve web sitenize çok sayıda doğal backlink almak için önemlidir.

Misafir Blogculuk Yapın

Misafir gönderileri oluşturmanız doğal backlink alma ve web sitenize gelen trafiğin artması açısından etkili bir yöntemdir. Uzmanlığınızı farklı bir kitleye göstermenin ve sitenize yüksek kaliteli backlink kazandırarak erişiminizi genişletmenin iyi bir yolunu oluşturur. Buradaki kilit strateji, rakiplerinizden daha güçlü bir içerik oluşturmakla başlar; ardından hazırladığınız içerikleri halihazırda popüler olan ve güçlü bir kitleye sahip web sitelerinde yayınlamaya çalışmakla devam eder.

İş Ortakları

Tedarikçilerinizin web sitelerinden sitenize backlink sağlamaları, doğal backlink toplamanın en hızlı yöntemlerinden biridir. Ürün tedarikçileriniz, markalarını temsil ettiğinizi fark ettiklerinde size backlink vermekten memnun olabilirler. Sizden daha büyük marka ve firmalardan doğal backlink almanız oldukça fayda sağlar. Genellikle, daha büyük miktarda trafiğe ve alan otoritesine sahip oldukları için işletmenizin görünürlüğü açısından değerlidir.

Referanslar

Soru & cevap ve referans ağları, otoritenizi oluşturmak ve bir yanıtın parçası olarak ara sıra bağlantı bırakmak için uygun yerlerdir. En yaygın kullanılan soru & cevap ağları; Quora, LinkedIn veya Yahoo’dur. Tüm bu platformlarda, cevabınıza referans sunacak bir bağlantı ekleyebileceğiniz kaynak alanı veya ek ayrıntılar arayabileceğiniz bir alan bulunur. Blog gönderilerinin ürün linkinden daha iyi tepkiler aldığı bu alanlardan faydalanmak için bir blog sitesine sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Etkin Bir Şekilde Kullanın

Sosyal medya profillerinizdeki bio alanlarında site bağlantınızı paylaşmak pazarlama açısından yeterli olmayabilir. Sosyal medya pazarlaması yaparak içeriğinizi daha görünür kılabilirsiniz. Sosyal medyada ilgi çekici içerik paylaşımı yaparak diğer web yayıncılarının size bağlantı vermesini sağlayabilirsiniz. Sosyal medya platformlarınızda sitenizdeki orijinal içeriği farklı bir web sitesi veya blog üzerinden paylaşmanız, çok daha kolay doğal backlink alma imkanı sağlar.

Güncel Konular Hakkında İçerikler Oluşturun

Benzersiz ve güncel konuları içeren kaliteli bir içerik oluşturmanız doğal backlink almanızın odak noktasını oluşturur. İnsanlar, güncel konulardaki bir içeriği web sitelerinde paylaşmaya istekli olabilir. İçeriğiniz nadir bulunan ilginç bilgileri ayrıntılı ve eksiksiz biçimde sunmalı ancak okuyucuyu sıkacak kadar da uzun olmamalıdır.

Güncel içerik sunmak da doğal backlink elde etmenin en yaygın ve etkili yöntemlerinden biridir. Güncel konularda içerik oluşturmanın yanı sıra eski içeriğinizi güncellemeniz de sıralamalarda hızlı sonuç verebilir.

Doğal backlink alma yöntemleri sayesinde işiniz için belirlediğiniz hedeflere uygun, web sitenize ilgiyi artıran bir çeşitlilik elde edebilirsiniz. Moondiggy Dijital’nın profesyonel desteğinden yararlanarak web sitenizin sıralamadaki yükselişini sağlayabilirsiniz.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.

sıra bulucu seogoogle guidelines seointernette pazarlama ve sosyal medya stratejileribahçelievler web tasarımelementor gutenbergbacklink alabileceğim sitelerbacklink listesiwordpress para kazanmaturkcell arama motoruseo uzmanı olmak pişmanlıktırtüm sosyal medya hesaplarını tek yerden yönetmekbütün arama motorlarına site eklemewp admin wordpresswordpress seowp estateadyen woocommercewordpress ionosen gelişmiş arama motorlarıarama motorunun ilk adı nedirinstagram sosyal medya yönetimigoogle analytics yoastgoogle üstte çıkmawp booking systemwordpress php 7.3get_field wordpressseo 3.0grafikerler için sitelerwmaraci seoseo single pagebu resmi google arama motorunda araocean wordpressseo cmsamp woocommercevideo arama motorugoogle seo hizmeti veren firmalaryoast seo newspazarlama yöntemleri nelerdirlumise woocommercemarka ve marka yönetimisosyal medya optimizasyonubacklink 2020kaliteli backlink sitelerikariyer web tasarımucuz seo paketlerikeywords yoastrankbrain googleyoast outbound linksgoogle aramalarda görünmeyandex anahtar kelimeinternette pazarlama stratejileriilk arama motorublog wordpresshazır internet sitesiseo appletheme ecommerceuygulamalı dijital pazarlama reklamcılığıadsense seoh1 h2 h3 checkeronepress wordpressreklam ajansinternet sitesi yapımıaddthis wordpressweb tasarım ve programlamaugur gurses wordpressocean wppixelyoursite prososyal medya uzmanlığı 2021google site içi aramadark web arama motoru linkseo 20google arama operatörleriarama motorlariecommerce wordpressturkcell arama motoruonline yoast seogoogle tersine görsel aramagoogle yahoo olduweb tasarım fiyat listesiseo uzmanı olmak pişmanlıktırwptouch proahrefs seo toolbar chromesosyal medya reklam stratejileriux builder wordpressiçerik uzmanıingage dijital pazarlamayandex google yapmaseo 2016mobil web tasarımgoogle aramalarda üstte çıkmaksosyal medya hesapları nelerdirmarka yönetimi aöfwordpress android