Kredi skorlama ve mikro kredi servisi Colendi altyapısıyla geliştirilen; Limak‘ın, kullanıcıların alışveriş ödemeleri dahil çoğu finansal işlemi, bankaya ihtiyaç duymadan tek yerden yapabilmesini sağlayan OlduBil platformunu ilk olarak geçtiğimiz yılın Temmuz ayında sizlere aktarmıştık.

Bugün edindiğimiz bilgilere tarafından OlduBil, yurt içinde kısa bir dönemde yakaladığı başarılı ivmesini yurt dışına taşımaya hazırlanıyor.

Limak tarafından paylaşılan bilgilere kadar OlduBil, birincil faz olarak, Limak’ın halihazırda büyük altyapılar ve inşaat projeleri yürüttüğü ve yatırım yaptığı Rusya, Azerbaycan, Ukrayna, Kuveyt, Kosova, Makedonya gibi ülkeleri hedefleniyor. OlduBil’in birincil durakları ise Kuveyt, Azerbaycan ve Kosova  olacak.

Edindiğimiz bilgilere tarafından yurt içindeki faaliyetlerini 2022’nin birincil aylarında açıklanacak yeni meslek birlikleri ve işler ile daha da genişletecek olan OlduBil, yurt dışı faaliyetlerine ise başlangıçta yeniden 2022 yılının ilk çeyreğinde ülkeler arası hızlı ve güvenli para transfer hizmetini sunarak başlayacak.

Teknoloji ve meslek birlikleri ile aralıksız yenilenen ve kullanıcılarına gizli, kolay, kazandıran hizmetler sunan OlduBil’in 2022’de oldukça başarılı bir ivme yakaladığını gösteren Limak Holding Idare Heyeti Üyesi Batuhan Özdemir, 2023 yılı içinde OlduBil’i 3 kıtada hizmet veren bir şirket haline dönüştürmeyi hedeflediklerini de paylaştı.

Geride bıraktığımız 1 yıllık dönem içinde kullanıcı sayılarının 50 kat arttığını da paylaşan Özdemir, OlduBil kart ile yapılan harcamaların ise 70 kat yükselme sağladığını da dile getirdi.