Arama motoru Bing, Microsoft Bing oldu

Arama motoru Bing, Microsoft Bing oldu

Microsoft, Bing arama motorunu resmi olarak “Microsoft Bing” olarak yeniden markalayarak yeni renkleri ve yeni bir logo ile paylaştı. Yeni renkler ve yeni bir logo içeren birkaç değişiklik yaptıktan sonra artık arama motoru Bing, Microsoft Bing oldu ve yeni ismiyle hayatımızda yer almaya devam edecek.

Teknik SEO sorunları denetleme aracı: Bing Site Scan

Bing, Microsoft Bing oldu

Microsoft Bing logo

İlginç bir şekilde Microsoft Bing logosunu değil Microsoft logosunu öne çıkaran güncellenmiş Bing.com ana sayfasına bir göz atın.

Güncellenmiş logo ve renkleri gözler için oldukça özenle seçilmiş gibi görünüyor. Özellikle eski bloklu logo ile karşılaştırıldığında.

Microsoft’un renk seçimleri her zaman sorgulanabiliyor ancak yeni Bing logosunun mavi renk geçişinin hoş bir görünüm sağladığını söylemek mümkün.

Bing, Görsel Arama Yeteneklerini Geliştiriyor

İşte sosyal medyada kullanılan yeni logo hakkında sıcak ve çekici göründüğünü görebileceğiniz bir örnek:

Güncellenen markanın ilk kez ortaya çıktığı bir blog gönderisinde Microsoft şunları söylüyor:

“Bugünden itibaren, Microsoft ailesi genelinde arama deneyimlerimizin sürekli entegrasyonunu yansıtan Microsoft Bing ürününde bir geçiş göreceksiniz.”

Ana şirketin adını Bing’in markasına ekleme kararını açıklayan Microsoft, ürünlerinin çoğunun Bing tarafından desteklendiğine dikkat çekiyor.

Bing tarafından desteklenen ürünler

  • Microsoft Edge ile InPrivate arama
  • Windows görev çubuğu aramaları
  • Microsoft 365 ile iş arama senaryoları
  • Microsoft Uçuş Simülatörü
  • Ve dahası

Bing, Microsoft ürünleriyle derinlemesine entegredir ve bu artık yeni “Microsoft Bing” adına yansıtılmaktadır.

Marka değişikliğinin şu ana kadar tutarsız bir şekilde uygulandığı görülüyor. Arama motoru, web’deki bazı yerlerde hala basitçe “Bing” olarak anılmaktadır ve logo henüz her yerde güncellenmemiştir.

Birçok kişi geçen yıl “Bing Ads” “Microsoft Ads” olarak değiştirildiğinde bu değişikliğin ufukta görünmesini bekliyordu.

Microsoft, gelecekte “Bing” adını korumaya istekli görünüyor ve muhtemelen “Microsoft Arama” olarak yeniden markalaşma fırsatını kaçırıyorlar.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.