AMP sayfaları artık Javascript destekliyor

AMP sayfaları artık Javascript destekliyor

Yeni AMP sayfaları artık Javascript destekliyor, Google tarafından bu hafta açıklanan özellik ile daha fazla esneklik ve daha fazla özellik kullanılabilir.

Google Search Console AMP sayfaları için yeni resim arama verileri gösterecek

Google 19 ağustos haftasında açıklayacağı özel JavaScript ile artık AMP sayfaları içerisine Javascript kodlarını dahil edebilecek. amp-script bileşenleriyle birlikte kullanıcı etkileşimlerini etkinleştirmek ve AMP etkin olan veya olmayan sayfalarda kod paylaşımı için kullanılabilir.

AMP sayfaları artık Javascript destekliyor olması neden önemli?

AMP geliştiricileri bu özelliğin AMP kullanıcılarının en çok istediği özelliklerden birisi olduğunu özelliğin eklenmesiyle birlikte duyurdu. AMP ile birlikte yayınlanan internet sitelerinin JavaScript’in sunmuş olduğu etkileşimli özelliklerin daha da fazlasını dahil etmesini sağlar.

Amp artık javascript destekliyor

amp-script bileşeni sayfaların özel JavaScript işçiliği gerektirmesi anlamına da geliyor. Bu güncellemenin öncesinde AMP sayfalarının çoğu statikti ve bu da kullanımları sınırlıyordu. İnternet sitesi sahipleri mobil arama sonuçlarında hız ve potansiyel olarak görünürlük özelliklerinden ödün vermek zorunda kalıyordu.

  • Yeni amp-script bileşeni React, Preact, Angular, Vue.js, jQuery ve D3.js çerçeveleriyle uyumlu,
  • amp-script kullanıcı etkileşimi olmadan sayfa içeriğini değiştirmiyor bu yüzden yüklendikten sonra içeriğinizi değiştirmez,
  • İçinde bulunan komut dosyası tek amp-script olması ve 150 kb’den az olması gerekiyor.

Yorum

Cevapla Cevabı iptal et

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.