AMP Sayfalarda Video Gösterme

AMP Sayfalarda Video Gösterme

Sayfanızı hızlandırılmış mobil sayfalar ile uyumlu hale getirdiniz ve kısaca amp kurulumu yaptınız. Bir video sitesi olabilir veya sitenizdeki konular, sayfalar içerisinde videolar olduğunu düşünelim. Bir çok amp kuran kişi videoları AMP sonuçlarında gösteremiyor. Peki, bu sorunu aşmak için neler yapabiliriz ?

AMP Video Gösterme Sorunu Çözümü

Videolarınız sitenize yüklenmiş videolar olabilir, Youtube ve diğer kanallardan eklenmiş videolar olabilir. WordPress için AMP kurulumu yaptıktan sonra ekleyeceğiniz bir kaç satır kod ile artık amp sayfalarınızda videolarınızı gösterebilirsiniz. Bunun için AMPProject resmi web sayfası kodlar yayınlamıştır, aşağıda yer alan kodları sitenize eklemeniz yeterli olacaktır.

Description A replacement for the HTML5 video tag; only to be used for direct HTML5 video file embeds.
Required Script
Examples AMP By Example’s:
Supported Layouts fill, fixed, fixed-height, flex-item, nodisplay, responsive

Örnek;

Aşağıdaki örnek kodlamayı siteniz için uyarlayabilirsiniz. Ön izleme yaparak videonun nasıl göründüğüne yayınlamadan önce bakmak mümkündür.

daha fazla bilgiye ulaşmak için https://www.ampproject.org/docs/reference/components/amp-video kaynağına göz atabilirsiniz. AMP hızlandırılmış mobil sayfalara geçmedi iseniz, wordpress amp eklentileri bölümünden inceleme yapabilir ve sitenize kurabilirsiniz.

AMP Sayfalar için doğrulama ve Hata giderme

Eklentiyi kurduktan sonra veya özel bir tasarıma sahipseniz, sitenizin amp testini yapmanız gerekmektedir. AMP Testi adresinden sitenizin uyumluluk kontrollerini yapabilir ve çıkan hataları gidererek, kusursuz bir amp sonucu sunabilirsiniz.

Daha fazla geliştirmek ve genel sorunları için https://www.ampproject.org/ adresini takip etmenizde fayda var. Yeni çıkan haberleri ve video tanıtımlarını, genel dökümanları ve sorunların çözümleri bulmanız mümkündür.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.