Alt sayfalar, Yazar, Tarih ve Ek Dosyaları noindex yapmak - Moondiggy

Alt sayfalar, Yazar, Tarih ve Ek Dosyaları noindex yapmak

Alt sayfalar, Yazar, Tarih ve Ek Dosyaları noindex yapmak

Alt sayfalarınızın indexlenmesi durumunda yinelenen içerik sorunları meydana gelmektedir. Piyasada en çok kullanılan iki seo eklentisi bulunmaktadır. Biri yoast diğeri ise all in seo eklentisidir. Peki, alt sayfalar nasıl indexe kapatılır? SEO eklentileri olmadan kapatmak mümkün müdür?

Aslında çok basit bir çözümü var. Alt sayfalarınızı, yazarları, tarihi ve ek dosyaları arama motorlarının indexlerine kapatabilirsiniz. Yani Page 1, page 2, page 3 gibi indexlenen sayfalarında noindex olmasını sağlayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, kullandığınız yazılımda header.php dosyasına giriş yapıp düzenle yapmak olacak. Aşağıda verdiğim kodlarını header.php içerisine eklemeniz yeterlidir.

Eklenecek kod; -php yazan bölümdeki – işareti yerine ? işareti bırakmanız gerekmektedir.

 1 || is_author() || is_tag() || is_date() || is_attachment()){
  echo '';
} ?>

Farklı bir çözüm, aşağıda yer alan kodlar sadece page 1, page 2, page 3 yani alt sayfaların noindex olmasını sağlayan kodlardır. Function.php dosyası içerisine eklenmesi gerekmektedir.

function gk_subpage_fix() {
if(is_paged()) echo '';}
add_action('wp_head', 'gk_subpage_fix');''

Bu sayede yinelenen “dublicate” başlık ve meta açıklamaları sorunlarından kurtulabilirsiniz. Göstermiş olduğum yöntemler eklenti kullanmak istemeyenler veya özel yazılıma sahip olan siteler için geçerlidir.

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.

h5p wordpresswordpress siteleriyippy arama motoruuygun web tasarımarama motorları örneklerifotoğraf ile google aramawp rocket woocommercecontent & seoseo paginagoogle seo sorgulamagoogle üst sıralara çıkmaseo arama motorukurumsal marka yönetimiweb tasarım wordpressen ucuz web sitesi kurmaseo analyzer onlinesosyal medya pazarlama eğitimiwordpress en iyi seoseo geomedyayoast seo onlineseo olmakfacebook reklamsite tasarımreklamsız arama motoruelementor progoogle resimli aramaadmin wpbingo arama motorugoogle da resimli aratmaseo analyse pageadwords seoweb sitesi sözleşmesigoogle tez arama motorutraffic seoismek web tasarımwoocommerce php 8wordpress 404eski ve yeni arama motorlarıdeveloper wordpresswordpress hostenyoast seo 11wmaraci seojquery seostockholm wordpresswordpress 4.9dijital pazarlama danışmanıjupiter x wordpresswordpress crongeliyoo arama motoruwoocommerce 4.9wordpress 5.1avada yoast seobakery wordpresstheme builder elementorgoogle üst sıralara çıkmayabancı arama motorlarıdijital pazarlama 2019seobilopera arama motoru değiştirmekurumsal seo firmalarıthe_field wordpressgls woocommercemassive dynamicy seoweb tasarimcisiwordpress bethemesimdiki adi google olan arama motorunun ilk adiseo sıra sorgulamasosyal medya çeşitlerigoogle olan arama motorunun ilk adıyemek seo