11 Ağustos 2020 Google algoritma güncellemesi

11 Ağustos 2020 Google algoritma güncellemesi

Görünüşe göre şu anda 10 Ağustos’ta başlayan ama asıl etkilerini 11 Ağustos’ta görmeye başladığımız büyük bir Google arama sıralama algoritması değişikliği var. 11 Ağustos 2020 Google algoritma güncellemesi henüz Google tarafından onaylanmış bir güncelleme değil ama herkesin bu konuda aynı fikirde toplandığını yani Google algoritma güncellemesi olduğunu söyleyebiliriz.

Büyük Google algoritma güncellemesi algısı neden oluştu?

10 Ağustos 2020 öğleden sonra 14:00 sonrasında forumlar, Twitter, SEO topluluğu içinde konuşulan konular güncelleme üzerine olmaya başladı. Seviye kontrol araçlarının tamamı henüz güncellenmedi ancak araçların bugün sonuna veya yarına kadar bir şeyler göstereceğini söyleyebiliriz. Şu ana kadar CognitiveSEO, SerpMetrics ve SemRush güncel olarak 11 Ağustos 2020 tarihinde bir değişiklik olduğunu gösteriyor.

Açıkçası deneyimlerini paylaşan SEO uzmanları ve site yöneticilerinin yazdıklarına baktığımızda sıralama değişiklilerinin çok acımasız olduğunu ve çok büyük dalgalanmalar yaşandığını görebiliyoruz.

Buradaki değişimleri Google’ın Penguin veya Panda güncellemelerini yayınlayacağı eski günleri anımsatıyor.

Analiz ettiğimiz bazı sıralamalarda dün birinci sayfada sıralanan sonuçlar şimdi Google’ın altıncı, yedinci ve sekizinci sayfalarda yer alıyor gibi görünüyor. Aynı zamanda ciddi dalgalanmalar da söz konusu. Birinci sayfa sonuçlarında spam içerikli, gizleme, kimlik avı web siteleriyle ilginç bir şekilde dağılmış durumda. E-ticaret siteleri, forum, dizin ve sosyal medya listelerinin lehine kaymış gibi görünüyor.

Şubat 2020 Google algoritma güncellemesi

11 ağustos 2020 google algoritma güncellemesi için algoritma takip araçlarından ekran görüntüleri

SERPMetrics

Cognitive SEO

SEMRush

Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SEO Uzmanıyla Görüş.

Hemen Bir SEO Uzmanı ile Görüşerek Firmanız İçin İnternette Ön Sıralarda Yer Alma Fırsatını Yakalayın.